Strona główna POLITYKA Sztab Krzysztofa Bosaka deklaruje wsparcie dla objętych kwarantanną

Sztab Krzysztofa Bosaka deklaruje wsparcie dla objętych kwarantanną

0
Reklama

Wojewódzki sztab Wyborczy Kandydata na Prezydenta Krzysztofa Bosaka podczas zorganizowanej dziś konferencji prasowej zadeklarował wyjście naprzeciw kryzysowej sytuacji. Politycy Konfederacji zadeklarowali pomoc wojewodzie w zakresie organizacji wolontariuszy, którzy pomogą osobom objętym kwarantanną.

Podczas dzisiejszej konferencji środowiska wspierające w kampanii Krzysztofa Bosaka zaoferowały pomoc wojewodzie w zakresie organizacji wolontariuszy, którzy pomogą osobom objętym kwarantanną. W piśmie złożonym na ręce Ewy Leniart,  politycy Konfederacji piszą:
Sztaby wojewódzkie Krzysztofa Bosaka oddają swoje moce organizacyjne do dyspozycji wojewodów w kwestii wsparcia w koordynacji i rekrutacji ochotników chętnych do pomocy osobom objętym kwarantanną. Taka rekrutacja i koordynacja odbywałyby się z użyciem internetu i połączeń telefonicznych tak, by uniknąć tworzenia jakichkolwiek, dodatkowych skupisk ludzkich.
Według przedstawicieli Ruchu Narodowego epidemia koronawirusa pokazuje jaka jest cena globalizacji, integracji i „wolnego przepływu osób”. Ograniczenie wirusa w strefie Schengen, gdzie granice stały się teoretyczne, okazało się niemożliwe. A do walki z zarazą i tak zdolne okazały się jedynie struktury państw narodowych przy całkowitej indolencji Unii Europejskiej. Zresztą społeczeństwa w sposób naturalny zaczęły się bronić na swoich granicach państwowych.
Podkarpacki sztab Krzysztofa Bosaka apelował do młodych ludzi o stosowanie się do zaleceń władz państwowych. Natomiast do władz Konfederacja zwróciła się o przesunięcie terminu wyborów z maja na lato bądź jesień. Politycy podkreślają, że sytuacja nie pozwala na prowadzenie swobodnej kampanii i w tym momencie powinniśmy skupić się na zapewnieniu zdrowia i bezpieczeństwa Polakom.
Najważniejsze informacje odnośnie koronawirusa:

Koronawirus na Podkarpaciu – Najważniejsze informacje

Reklama
Reklama