Strona główna KOLBUSZOWA Szli z łupem do samochodów. Wpadli na policjantów

Szli z łupem do samochodów. Wpadli na policjantów

0
Reklama

Czterech mężczyzn w wieku 18 – 19 lat wpadło na gorącym uczynku, kiedy wynosili z nieczynnego zakładu w Hadykówce skradzione metalowe elementy. Mężczyźni, wynosząc łup do zaparkowanych samochodów, natknęli się na policjantów. Wszyscy zostali zatrzymani. W ich samochodach policjanci zabezpieczyli inne skradzione przedmioty.

Kolbuszowscy policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali w czwartek wieczorem czterech młodych mężczyzn. Dwóch 18-latków i dwóch 19-latków weszło na teren nieczynnego zakładu w Hadykówce, skąd skradli m.in. silniki elektryczne, przekładnie i inne metalowe części. Podczas wynoszenia łupu do zaparkowanych w rejonie zakładu samochodów, natknęli się na policjantów.

Reklama

Rozpytani przez funkcjonariuszy przyznali, że przyjechali samochodami pod zakład w celu kradzieży metalowych elementów. Część skradzionych przedmiotów znajdowała się już w ich samochodzie, a część ukryli w innych miejscach. Młodzi mieszkańcy powiatu ropczycko-sędziszowskiego zostali zatrzymani.

Policjanci odzyskali i zabezpieczyli skradzione elementy. Ich wartość wstępnie oszacowano na około 5000 zł.  W piątek zatrzymali mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży. Wszyscy przyznali się do popełnienia przestępstwa. Jak wyjaśnili, zrabowane rzeczy chcieli sprzedać na złomie.

W sprawie trwają dalsze czynności.

Reklama
Poprzedni artykułCzujnik czadu włączył się w mieszkaniu. Wezwano straż [foto]
Następny artykułMecz Gwiazd. Zagrali dla chorej Matyldy [foto]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj