Strona główna BIESZCZADY Sytuacja w Bieszczadach. Zamknięto ścieżkę przyrodniczo-historyczną

Sytuacja w Bieszczadach. Zamknięto ścieżkę przyrodniczo-historyczną

0
Reklama

Szlaki na terenie Parku są w większości otwarte i drożne. Zamknięty do odwołania zostaje odcinek ścieżki przyrodniczo-historycznej „W dolinie górnego Sanu” – od Beniowej do źródeł Sanu – powodem są nadłamane drzewa niebezpiecznie zawieszone nad szlakiem. Osoby wybierające się na ścieżkę przyrodniczo-historyczną „Tarnawa Niżna – Dźwiniacz Górny” prosimy o przechodzenie kładką przy obiekcie Baza nad Roztokami.
W górach występuje zmienna, nierównomierna pokrywa śnieżna, której grubość waha się w przedziale od 5 do 50 cm, w miejscach akumulacji śniegu do 90 cm.- czytamy w komunikacie turystycznym Bieszczadzkiego Parku Narodowego z dn. 27 stycznia br.

UWAGA! Warunki do wędrówek są średnie. Na szlakach występują oblodzenia dlatego zdecydowanie odradzamy wychodzenie w góry bez raczków! 

Reklama

W najbliższych dniach prognozowany jest również silny wiatr w porywach dochodzący do 75 km/h. Należy pamiętać, aby na szlak wychodzić z potrzebnym wyposażeniem (odzież, obuwie, sprzęt zimowy, prowiant, powerbank, latarka itd.). Godzinę wyjścia koniecznie należy dostosować do planowanej trasy oraz własnych możliwości. Obecnie w górach ogłoszono pierwszy, niski stopień zagrożenia lawinowego.

Aktualne warunki pogodowe można sprawdzić na stronie GOPR oraz za pomocą kamerki internetowej. Prosimy o zapoznanie się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym.

Reklama
Poprzedni artykułZatrzymano czterech poszukiwanych
Następny artykułOkna energooszczędne, czyli jakie? Podpowiadamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!