Strona główna BIESZCZADY Sytuacja w Bieszczadach. Zamknięto ścieżkę przyrodniczo-historyczną

Sytuacja w Bieszczadach. Zamknięto ścieżkę przyrodniczo-historyczną

0
Reklama

Szlaki na terenie Parku są w większości otwarte i drożne. Zamknięty do odwołania zostaje odcinek ścieżki przyrodniczo-historycznej „W dolinie górnego Sanu” – od Beniowej do źródeł Sanu – powodem są nadłamane drzewa niebezpiecznie zawieszone nad szlakiem. Osoby wybierające się na ścieżkę przyrodniczo-historyczną „Tarnawa Niżna – Dźwiniacz Górny” prosimy o przechodzenie kładką przy obiekcie Baza nad Roztokami.
W górach występuje zmienna, nierównomierna pokrywa śnieżna, której grubość waha się w przedziale od 5 do 50 cm, w miejscach akumulacji śniegu do 90 cm.- czytamy w komunikacie turystycznym Bieszczadzkiego Parku Narodowego z dn. 27 stycznia br.

UWAGA! Warunki do wędrówek są średnie. Na szlakach występują oblodzenia dlatego zdecydowanie odradzamy wychodzenie w góry bez raczków! 

Reklama

W najbliższych dniach prognozowany jest również silny wiatr w porywach dochodzący do 75 km/h. Należy pamiętać, aby na szlak wychodzić z potrzebnym wyposażeniem (odzież, obuwie, sprzęt zimowy, prowiant, powerbank, latarka itd.). Godzinę wyjścia koniecznie należy dostosować do planowanej trasy oraz własnych możliwości. Obecnie w górach ogłoszono pierwszy, niski stopień zagrożenia lawinowego.

Aktualne warunki pogodowe można sprawdzić na stronie GOPR oraz za pomocą kamerki internetowej. Prosimy o zapoznanie się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym.

Reklama
Poprzedni artykułZatrzymano czterech poszukiwanych
Następny artykułOkna energooszczędne, czyli jakie? Podpowiadamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj