Strona główna STRZYŻÓW Strzyżów: Kierowcy z Łotwy awanturowali się z policją

Strzyżów: Kierowcy z Łotwy awanturowali się z policją

0
Reklama

Zarzuty uszkodzenia ciała i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów usłyszało dwoje obywateli Łotwy. 52-letni kierowca tira awanturował się podczas kontroli prowadzonej przez inspektorów transportu drogowego. Musiała interweniować policja. W trakcie obezwładniania, agresywny mężczyzna złamał rękę funkcjonariuszowi.


W piątkowe popołudnie na drodze w Jaworniku, funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego kontrolowali kierowcę tira. Zaparkował on zestaw pojazdów w miejscu niedozwolonym ,w zatoce przy drodze krajowej nr 19 i mimo wezwania nie chciał przeparkować auta. Mężczyzna awanturował się, był agresywny, dlatego inspektorzy poprosili o pomoc policję.
Przybyły jako pierwszy na miejsce policjant podjął interwencję wobec agresywnego Łotysza. Mężczyzna nie uspokoił się na widok policjanta, jego agresja eskalowała, niezbędne było użycie chwytów obezwładniających. Podczas obezwładniania obywatel Łotwy umyślnie uderzył interweniującego policjanta, powodując złamania ręki.
W trakcie gdy 52-latek był obezwładniany, do awantury przyłączyła się jego 50-letnia partnerka. Kobieta zaczęła uderzać i drapać interweniującego policjanta oraz policjantów, którzy w międzyczasie przybyli na miejsce. Ze względu na narastającą agresję, niereagowanie na próby uspokojenia i niepodporządkowywanie się poleceniom, zastosowano wobec niej siłę fizyczną i kajdanki.
Obywatele Łotwy zostali zatrzymani. Ciągnik siodłowy wraz z naczepą odholowano na parking strzeżony.
Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej oraz spowodowania uszczerbku na zdrowiu policjanta, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast kobiecie zarzucono naruszenie nietykalności cielesnej i spowodowanie lekkiego uszkodzenia ciała policjantów, co jest zagrożone karą 3 lat więzienia.
Oboje podejrzani przyznali się do zarzucanych im przestępstw. Po przesłuchaniu w obecności tłumacza, zostali zwolnieni.
Dalszym wyjaśnianiem okoliczności sprawy będą zajmować się funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie, pod nadzorem miejscowej prokuratury rejonowej.
źr. KPP Strzyżów 

Reklama
Poprzedni artykułCeny pieczywa idą w górę, najtańszy bochenek chleba po 3 zł
Następny artykułStrachocina: Odsłonięto pomnik z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości