Strona główna WIADOMOŚCI Straż Graniczna zapobiegła przemytowi… kombajnu

Straż Graniczna zapobiegła przemytowi… kombajnu

0
Reklama

Na przejściu granicznym w Korczowej zatrzymano wczoraj część roboczą tzw. heder do kombajnu zbożowego służącego do zbioru kukurydzy.

Praca w Straży Granicznej, to praca pełna niespodzianek. Tym razem nasi pogranicznicy zablokowali przemyt części do kombajnu. Tzw. Heder, czyli sześciorzędowa przystawka do kombajnu marki GERINHOFF,  warty ok. 50 tys zł.  Próby przemytu dopuścił się 45 letni obywatel Ukrainy. Podczas kontroli granicznej funkcjonariusze SG ujawnili, że tabliczka znamionowa pochodzi z innego modelu kombajnu, co wskazuje że przewożona część prawdopodobnie została skradziona.Sprawę przekazano do dalszego prowadzenia funkcjonariuszom Policji z KP w Radymnie.
Z ciekawszych sprzętów mechaniczncyh, zabezpieczonych w tym roku przez Straż Graniczną, warto wymienić: ż ładowarkę teleskopową marki Manitou o wartości 75 tys. zł, ciągnik rolniczy marki John Deere za 95 tys. zł, ciągnik rolniczy Carraro Tiger za 20 tys.  zł oraz pompę do betonu za 25 tys. zł. Wszystkie pojazdy próbowano wywieźć na Ukrainę.
Reklama
Poprzedni artykułStypendia dla uczniów gimnazjów i liceów
Następny artykułGIF wycofuje wazelinę i glicerynę. Uważajcie!