Strona główna STALOWA WOLA Stalowa Wola: Za rakietą Falcon Heavy stoi Polak ze Stalowej Woli. Znasz...

Stalowa Wola: Za rakietą Falcon Heavy stoi Polak ze Stalowej Woli. Znasz go ze starego mema

0
Reklama

Stalowa Wola może być dumna, pochodzi z niej bowiem podwójny bohater Tomasz Czajka. Pierwszy jego sukces to fotografia na której się znalazł, zrobiona w Zwardoniu na Śląsku w 1997 r., podczas ogólnopolskiej olimpiady matematycznej.

Zdjęcie ukazuje czwórkę młodych ludzi, których wygląd ma wiele do życzenia. Obwisłe wełniane swetry, grube okulary w potężnych oprawkach i przyklapnięte włosy. Wszyscy uwiecznieni na niej bohaterowie to dzisiaj rasowi informatycy.
Tomasz Czajka, wywodzący się ze Stalowej Woli, to jedyny mężczyzna na fotografii, który nie miał okularów. Nazwany dzieckiem sukcesu piął się do góry w dziedzinie informatyki.  Absolwent matematyki na Uniwersytecie Warszawskim, jest programistą oraz byłym pracownikiem Google’a.

Reklama

Czajka aktualnie pracuje dla przyszłego kolonizatora Marsa Elona Muska oraz firmy SpaceX. Kilka dni temu mogliśmy obserwować udany start rakiety Falcon Heavy – jednego z największych statków, który wyniósł na orbitę ładunek samochodu Tesla Roadster z kierowcą-manekinem.
Jednym ze współautorów tego sukcesu jest właśnie Czajka. W firmie SpaceX odpowiada on za programowanie używane podczas lotów statków. Fakt ten przypomniało ostatnio na Twitterze Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

Reklama
Poprzedni artykułŁańcut: Za nami XVI Gala Podkarpacka Nike. Poznaliśmy zwycięzców w Plebiscycie
Następny artykułMielec, Kraków: Policja publikuje nowe nagranie w sprawie zaginięcia Piotra Kijanki