Strona główna STALOWA WOLA Stalowa Wola: Otwarto Miejską Stację Paliw

Stalowa Wola: Otwarto Miejską Stację Paliw

0
Reklama

Najtańsze paliwo w Stalowej Woli już dostępne dla mieszkańców. 20 marca Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli oficjalnie otworzył miejską stację paliw. Za litr benzyny Pb 95 i oleju napędowego kierowcy zapłacą około 40 gr mniej niż na stacjach konkurencyjnych.


– W przeddzień wiosny ogłaszamy prawdziwą odwilż wyczekiwaną od lat w Stalowej Woli – odwilż na rynku cen paliw. Wśród mieszkańców panuje opinia, że w naszym mieście jest najdroższe paliwo, że nieważne na którą stację się pojedzie, są te same dużo wyższe niż nawet w okolicznych miejscowościach ceny paliw i nie ma konkurencji – poinformował dziś Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli.
Jak podkreślił włodarz miasta, ten temat pojawiał się w dyskusji mieszkańców od dawna. – Nie ukrywam, że dzisiaj mam dużą satysfakcję, bo po 12 latach, kiedy rozpoczął się w Stalowej Woli społeczny protest „Zabij ceny paliw, zanim one…”, dzięki olbrzymiemu zaufaniu społecznemu mieszkańców mogliśmy wspólnie z MZK podjąć decyzję, która wymagała determinacji i odwagi, by utworzyć miejską stację paliw w Stalowej Woli – dodał prezydent Stalowej Woli.
Miejska stacja paliw powstała w miejscu starej, zapewniającej paliwo do pojazdów Miejskiego Zakładu Komunalnego. Wyposażona jest w sześć dystrybutorów, przy których tankować można benzynę bezołowiową Pb 95, olej napędowy i płyn AdBlue do oczyszczania spalin, a także dystrybutorowy płyn do spryskiwaczy. Przy każdym stanowisku dostępne są kosze na śmieci i myjki do szyb samochodowych. Klienci korzystać mogą również z darmowego kompresora, a także za drobną opłatą z odkurzacza do czyszczenia wnętrza pojazdów i ciśnieniowej myjki do tapicerki samochodowej.
Za zatankowane paliwo kierowcy płacić będą w specjalnym urządzeniu przypominającym bankomat. Jest to urządzenie intuicyjne, które informuje pisemnie i dźwiękowo, jak przejść kolejne kroki tankowania. Tankomat dostosowany jest do transakcji zarówno w systemie gotówkowym, jak i bezgotówkowym (karta płatnicza), przy czym minimalna kwota, za którą można zatankować wynosi 10 zł.
Podczas transakcji gotówkowych, w przypadku gdy usługa zakończy się koniecznością wydania „reszty”, klient otrzyma bon – do ponownego wykorzystania na miejskiej stacji, ważny przez 30 dni. Po ponownym włożeniu paragonu urządzenie dokona odczytu kodu kreskowego i odblokuje dystrybutor. W ten sposób można będzie odzyskać pieniądze z poprzedniej transakcji, tankując dowolny asortyment dostępny na stacji. Przy transakcjach bezgotówkowych „reszta” wróci na konto.
Najważniejszą informacją jest jednak ta o cenie paliwa na stacji miejskiej. Za litr benzyny Pb 95 oraz oleju napędowego mieszkańcy zapłacą średnio o około 40 groszy mniej niż na innych stacjach w mieście. – Cena taka możliwa jest dzięki zmniejszonej marży oraz bardzo korzystnych stawkach uzyskanych w postępowaniu przetargowym. Dzięki systemowi samoobsługi mieszkańcy mogą liczyć na konkurencyjne ceny paliw dobrej jakości. Dostawcą paliw do naszej stacji jest PKN Orlen. Ponadto docelowo system bezobsługowy nie będzie generował tzw. kosztów osobowych, które również przekładają się na finalną cenę paliwa – wyjaśnia Anna Pasztaleniec, prezes zarządu MZK Sp. z o.o.
Inwestycja zlokalizowana jest na terenie Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego, tuż przy zajezdni miejskich autobusów. Kierowcy mogą wjeżdżać na stację z dwupasmowej, powiatowej ulicy Komisji Edukacji Narodowej, jadąc w kierunku centrum miasta (na wysokości sklepu wielkopowierzchniowego Tesco).
Miejska stacja jest otwarta całą dobę i bezobsługowa. Jak informuje jednak prezes MZK, przez pierwszy miesiąc każdy klient może liczyć na pomoc przy tankowaniu. W godzinach od 7.00 do 21.00 pracownicy obsługi stacji będą prowadzić instruktaż tankowania i korzystania z terminala płatniczego. Regulamin wraz z instrukcją transakcji płatniczych wywieszony jest również na samym urządzeniu.
źr. Stalowa Wola.pl

Reklama