Strona główna RZESZÓW Rzeszów: Czy Bolt wygryzie rzeszowskich taksówkarzy?

Rzeszów: Czy Bolt wygryzie rzeszowskich taksówkarzy?

0
Reklama

Jeśli faktycznie oferował będzie konkurencyjne, dużo niższe ceny przejazdów, to zapewne tak. Ale czym jest i jak będzie funkcjonował oraz od kiedy taksówkarze mogą czuć się zagrożeni?
Już w czwartek 21 marca rusza w Rzeszowie Bolt (ang. Piorun). Jest to oferta tanich przejazdów, rezerwowanych przez aplikację Bolt. Jednocześnie przez tą samą aplikację rekrutowani są kierowcy, którzy zgłaszając chęć pracy, stają się współpracownikami firmy.Rekrutacja nadal trwa. Aby zostać kierowcą Bolta, należy zarejestrować się poprzez aplikację oraz złożyć komplet dokumentów a także zatwierdzić informacje o dobrym stanie samochodu. Rozliczenie następuje co tydzień i trzeba w tym celu prowadzić własną działalność gospodarczą lub współpracować z licencjonowanym partnerem firmy.
Kierowcy mogą liczyć na niemałe zarobki oraz premie, zależne od ilości przejazdów – wykonując np. 40 przejazdów mogą zarobić dodatkowo 600 zł. Nie istnieje wymóg minimalnej liczby przejazdów a czas pracy jest elastyczny.A co Bolt znaczy dla pasażerów? Po pierwsze dużo tańsze przejazdy. Platforma oferuje na starcie zniżki, dzięki którym będzie można zaoszczędzić nawet o połowę. Opłata startowa wynosi 4 zł, zaś według cennika za przejazd zapłacimy – 1,3 zł za kilometr oraz 0,25 groszy za minutę.
Zamówienie przejazdu następuje poprzez zainstalowaną aplikację Bolt, gdzie po wyborze trasy a przed jej ostatecznym zaakceptowaniem otrzymujemy informację o całkowitej cenie usługi oraz dane kierowcy i auta, którym dysponuje.Aplikacja Bolt działa w Polsce od 2016 roku i dotychczas wykorzystywana jest w 12 miastach kraju. Jest dużą platformą łączącą kierowców z pasażerami. Czy sprawdzi się i w Rzeszowie? Czy będzie takim samym lub większym zagrożeniem dla taksówkarzy niż konkurujący z nim Uber? Odpowiedzi będzie można udzielić już wkrótce.Autor: Nadia

Reklama
Poprzedni artykułRzeszów: Policja szuka świadków potrącenia 6-latka
Następny artykułStalowa Wola: Otwarto Miejską Stację Paliw