Strona główna WIADOMOŚCI Stacje benzynowe zamknięte w Wigilię

Stacje benzynowe zamknięte w Wigilię

0
Reklama

Zgodnie z forsowaną w Sejmie ustawą o zakazie handlu w niedziele i święta, posłowie domagają się, by w Wigilię, Wielką Sobotę i inne święta, nieczynne były też stacje benzynowe.


W projekcie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta istnieje zapis, który reguluje, w jakie dni handel powinien zostać ograniczony. Chodzi głównie o niedziele i święta, ujęte w art. 1 pkt 1 ustawy z dnia 18 stycznia 1951 r. o dniach wolnych od pracy (Dz. U. z 2015 r. poz. 90). Pod groźbą kary nawet 100 tys. zł. nie będą mogły być więc otwarte salony sprzedaży samochodów, serwisy i myjnie samochodowe. Co prawda stacje paliw są z tego zakazu wyłączone, ale pod warunkiem, że „przeważająca działalność polega na sprzedaży paliw„.

Na stronie Interii czytamy:
W projekcie ustawy znalazł się też przepis zakazujący handlu w wybrane święta bez ograniczeń. Dotyczy to Wigilii, czyli 24 grudnia i Wielkiej Soboty, czyli soboty bezpośrednio poprzedzającej pierwszy dzień Wielkiej Nocy po godzinie 14:00. Tutaj nie ma już żadnego wyjątku, co oznacza, że nawet stacja benzynowa będzie musiała być zamknięta. Jeśli więc w drodze na wieczerzę u babci zabraknie ci paliwa, rozwiązaniem będzie taksówka.

źr.: Sejm RP, Interia
foto: Pixabay 

 

Reklama
Reklama