Strona główna HISTORIA Od środy wystawa: "Ubiory na dworze króla Jana III Sobieskiego" w łańcuckim...

Od środy wystawa: "Ubiory na dworze króla Jana III Sobieskiego" w łańcuckim zamku

0
Reklama

W środę 11 października o godz. 15:00 zapraszamy do Sali Balowej na otwarcie wystawy „Ubiory na dworze króla Jana III Sobieskiego”, prezentującej rekonstrukcje XVII-wiecznych strojów, noszonych przez króla i osoby z jego otoczenia.


Ekspozycja jest efektem wielomiesięcznej nauki i pracy uczestników konkursu „Ubiory na dworze króla Jana III Sobieskiego”, zorganizowanego przez Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Na wystawie będzie można zobaczyć rekonstrukcje odzienia wykonanego na podstawie m.in.: portretu króla Jana III Sobieskiego, Jakuba Ludwika Sobieskiego, Teresy Woronieckiej czy królowej Marii Kazimiery.
Wystawa będzie czynna od 11 października do 20 listopada, w godzinach otwarcia Zamku. Zwiedzający, którzy zakupią bilet uprawniający do wejścia na ekspozycję wnętrz I piętra dawnej rezydencji magnackiej, będą mogli zobaczyć wystawę w cenie wejściówki.
Osoby zainteresowane obejrzeniem samej wystawy (bez zwiedzania Zamku), będą mogły zakupić bilet w cenie 2 zł (bilet normalny) i 1 zł (bilet ulgowy) – prosimy o wcześniejszy kontakt z Działem Edukacji Muzealnej (tel.: 17 225 20 08, wewnętrzny 129 i 139).

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
źr. www.zamek-lancut.pl

Reklama
Poprzedni artykułRekonstrukcja bitwy pod Lenino
Następny artykułNowe zarzuty dla byłego szefa Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie