Strona główna WIADOMOŚCI Nowe zarzuty dla byłego szefa Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie

Nowe zarzuty dla byłego szefa Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie

0
Reklama

Pojawiły się nowe zarzuty dla byłego szefa Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie – Zbigniewa N. Prokuratorowi zarzuca się namowę do usunięcia ciąży przez dwie kobiety.
Informacje na temat dodatkowych zarzutów pojawiły się w poniedziałek. Prowadzący śledztwo w tej sprawie – Piotr Żak dołączył je do akt sprawy. Jak dotąd na Zbigniewie N. ciążyły cztery zarzuty o charakterze korupcyjnym, w tym podejrzenie o przyjęcie ok. 450 tys. zł łapówki.
Jak wynika z ustaleń śląskiej prokuratury, Zbigniew N. w 2013 roku udzielił ciężarnej K. P. pomocy w przerwaniu ciąży. Podejrzany miał przekazać kobiecie środki poronne oraz wskazać lekarza, który dokona nielegalnej aborcji. Do kolejnej aborcji miało dojść w maju 2014. Kiedy to Zbigniew N. pomógł ciężarnej M.N. w usunięciu ciąży.
Zbigniewowi N. grozi do 15 lat więzienia. 18 października 2016 roku został zatrzymany przez CBA. Wcześniej został mu uchylony prokuratorski immunitet. Były prokurator był doradcą ministrów sprawiedliwości: Zbigniewa Ćwiąkalskiego i Krzysztofa Kwiatkowskiego.
Jak ustaliła śląska prokuratura Zbigniew N. pomiędzy 22 czerwca 2016 roku a 18 października 2016 roku – nakłaniał swoją byłą podwładną do złożenia w prokuraturze nieprawdziwych zeznań i zatajenia prawdy, za co teraz także dostał zarzuty. Prokuratura w Katowicach wystąpiła do sądu o przedłużenie aresztu Zbigniewowi N. do 17 stycznia 2018 roku. W związku z tzw. „aferą podkarpacką” na liście podejrzanych znajduje się ponad 20 osób, w tym byli pracownicy tajnych służb oraz prokuratorzy.
Źródło: rzeszow-news
Źródło zdjęcia: cba.gov.pl

Reklama
Poprzedni artykułOd środy wystawa: "Ubiory na dworze króla Jana III Sobieskiego" w łańcuckim zamku
Następny artykułŚwieżaki drenują portfele Polaków