Strona główna RZESZÓW Sokołów Małopolski: Obwodnica otwarta dla kierowców

Sokołów Małopolski: Obwodnica otwarta dla kierowców

0
Reklama

W piątek otworzona została obwodnica Sokołowa Małopolskiego. Nowa drogowa inwestycja ma odciążyć centrum miasta i skomunikować drogę wojewódzką nr 875 z drogą ekspresową S-19.


Obwodnica Sokołowa Małopolskiego to pierwsza oddana inwestycja drogowa zrealizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020. Nową drogę wykonała firma Skanska S.A. Prace trwały od sierpnia 2016 roku do grudnia ubiegłego roku. W uroczystym otwarciu obwodnicy uczestniczyli licznie parlamentarzyści, samorządowcy, radni województwa, przedstawiciele Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz wykonawcy firmy SKANSKA. Obecny był także europoseł Stanisław Ożóg oraz Adam Hamryszczak – podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.
Obwodnica Sokołowa Małopolskiego ma blisko 3,2 km. Jest to droga jednojezdniowa (2 pasy ruchu po 3,5 m każdy) klasy G i powstała w ramach rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 875 Mielec – Kolbuszowa – Sokołów Małopolski – Leżajsk. Wyposażona jest w obustronne pobocza i rowy odwadniające. W ramach zadania powstały m.in. rondo na skrzyżowaniu obwodnicy z drogą wojewódzką nr 875, trzy skrzyżowania (na przecięciu obwodnicy z ul. Akacjową, ul. Polną i drogą powiatową nr 1366R), zjazdy indywidualne, chodniki i ścieżki rowerowe.
Całkowita wartość zadania to ponad 19 mln złotych,  z czego 12,7 mln to pieniądze pozyskane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Pozostałą kwotę stanowią środki pochodzące z budżetów: państwa, powiatu rzeszowskiego i gminy Sokołów Małopolski. Jest to pierwsza zakończona inwestycja z blisko 30 realizowanych przez Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.
źr. UMWP

Reklama
Poprzedni artykułMielec: Przygotowania do rundy wiosennej Nice I ligi. Stal uległa Cracovii
Następny artykułRzeszów: Morderczy Trening w Parku Kultury i Wypoczynku w Rzeszowie