Strona główna LEŻAJSK Służby mundurowe po raz XXIV pielgrzymowały do Leżajska

Służby mundurowe po raz XXIV pielgrzymowały do Leżajska

0
fot. KWP
Reklama

W Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku, odbyła się XXIV Pielgrzymka Służb Mundurowych Województwa Podkarpackiego połączona z Dożynkami Powiatowymi. Funkcjonariuszy garnizonu podkarpackiego reprezentował Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. Dariusz Matusiak oraz Komendant Powiatowy Policji w Leżajsku mł. insp. Janusz Mokrzycki.

W piątek, 8 września w Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, po raz dwudziesty czwarty, mundurowi z Podkarpacia, wspólnie z rolnikami powiatu leżajskiego, przybyli do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku. Wśród pielgrzymów nie mogło zabraknąć policjantów, na czele z Komendantem Wojewódzkim Policji w Rzeszowie nadinsp. Dariuszem Matusiakiem, Komendantem Powiatowym Policji w Leżajsku, mł. insp. Januszem Mokrzyckim oraz I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Leżajsku, mł. insp. Arturem Wasiutą.

Reklama

Jak co roku, uroczysty przemarsz ulicami Leżajska, miał swój początek pod Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku. To tutaj spotkały się kompanie honorowe, pododdziały i poczty sztandarowe reprezentujące służby mundurowe województwa podkarpackiego m.in. Policji, Wojska Polskiego, Wojsk Obrony Terytorialnej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Straży Granicznej, Ochotniczych Straży Pożarnych, Izby Administracji Skarbowej, Jednostki Strzeleckiej 2035 z Leżajska oraz pododdział klas pożarniczych z Zespołu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku. Uroczystej Eucharystii, sprawowanej w intencji służb mundurowych i rolników przewodniczył jego ekscelencja ksiądz biskup Stanisław Jamrozek – biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej. W imieniu wszystkich służb mundurowych, podziękowania księdzu biskupowi za modlitwę złożyli najwyżsi rangą oficerowie przybyłych służb.

Podczas nabożeństwa nastąpiło odnowienie aktu zawierzenia służb mundurowych Matce Bożej Leżajskiej, w którym mundurowi przyrzekli coroczne pielgrzymowanie w dniu 8 września przed Jej Cudowny Obraz. Akt ten odczytał Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. Dariusz Matusiak.

Do Sanktuarium przybyli również parlamentarzyści, przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, rolnicy z wieńcami dożynkowymi oraz mieszkańcy.

Poprzedni artykułPonad 30 tys. osób na beatyfikacji w Markowej [foto]
Następny artykułPrezydent w Markowej. Podziękował za beatyfikację Ulmów [video]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!