Strona główna WIADOMOŚCI Skryła w bagażu kilkadziesiąt tys. euro

Skryła w bagażu kilkadziesiąt tys. euro

0
Reklama

Funkcjonariusze podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) wykryli próbę nielegalnego wwozu do Unii Europejskiej znacznej ilości gotówki. Podróżna przekraczająca polsko- ukraińską granicę w Korczowej ukryła w bagażu 38 tys. euro.

Funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej skontrolowali pojazd, którym obywatelka Ukrainy wjeżdżała do Polski. W bagażu kobiety mundurowi znaleźli gotówkę w wysokości 38 tys. euro, której podróżna nie zgłosiła przekraczając granicę.
Za brak obowiązkowego zgłoszenia przewozu pieniędzy, kobieta została ukarana mandatem karnym i zobowiązana do złożenia deklaracji dewizowej.

Reklama

To kolejny, wykryty w ostatnim czasie przypadek nielegalnego przewozu gotówki przez polsko- ukraińską granicę. Funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej z Krościenka ukarali mandatem mężczyznę, który ukrył przed kontrolą 20 tys. euro. Na nielegalnym przewozie 30 tys. dolarów amerykańskich przyłapany został także podróżny przekraczający granicę w Budomierzu.

Osoba, która przewozi co najmniej 10 tys. euro (a także równowartość tej kwoty w innych walutach), wjeżdżając do UE lub wyjeżdżając z niej, musi pisemnie zgłosić te środki funkcjonariuszom Służby Celno-Skarbowej lub Straży Granicznej.

Poprzedni artykułW Rzeszowie wyłączono kurtyny wodne i fontanny. Coraz więcej zakażeń bakterią legionella
Następny artykułZatrzymał samochód, którym kierował pijany i wyjął kluczyki ze stacyjki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!