Strona główna WIADOMOŚCI Sejm głosował nad wnioskiem o odwołanie premier Szydło. Znamy wyniki!

Sejm głosował nad wnioskiem o odwołanie premier Szydło. Znamy wyniki!

0
Reklama

Punktem kluczowym dzisiejszych obrad sejmu było głosowanie nad konstruktywnym wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło. W razie przyjęcia wniosku, nowym kandydatem na premiera zostać miałby Grzegorz Schetyna.

W głosowaniu udział wzięło 424 posłów. 168 głosowało za przyjęciem wniosku, 239 było przeciw, a 17 było przeciw, co oznacza że sejm wniosek o konstruktywne wotum nieufności odrzucił, a Beata Szydło pozostaje na stanowisku. Przeciw głosowali oczywiście posłowie PiSu, a także klub Wolni i Solidarni, złożony z byłych posłów Kukiz 15 pod przewodnictwem Kornela Morawieckiego. Sam klub Pawła Kukiza od głosu się wstrzymał. Wniosek poparły natomiast kluby  Nowoczesna, Platforma Obywatelska i PSL.
Nie wiadomo jednak czy sukces w głosowaniu w sejmie przełoży się na dalsze prezesowania radzie ministrów przez premier Szydło.  Jeszcze w trakcie uzasadniania wniosku, doszło do spotkania Jarosława Kaczyńskiego Marka Kuchcińskiego i samej Szydło. Tematem była najprawdopodobniej zaplanowana na wieczór rada polityczna PiS, która ma przesądzić o ewentualnej zmianie na stanowisku premiera. Wśród potencjalnych kandydatów na nowego szefa rządu, wymienia się wicepremiera Mateusza Morawieckiego i samego Jarosława Kaczyńskiego.

Reklama
Poprzedni artykułNowa Dęba: Szpital będzie miał nowy sprzęt
Następny artykułCzy dziś poznamy nazwisko nowego premiera?