Strona główna POLITYKA Czy dziś poznamy nazwisko nowego premiera?

Czy dziś poznamy nazwisko nowego premiera?

0
?????????????
Reklama

Od kilku tygodni trwają spekulacje, kto zastąpi na stanowisku premiera Beatę Szydło. Zdaniem wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego, nazwisko nowego szefa rządu poznamy już dzisiaj!

Kancelaria Prezydenta zwołała dzisiaj na godz. 9.30 spotkanie, w którym zapowiedziano udział Beaty Szydło i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Jak podaje PAP powołując się na źródła związane z kierownictwem PiS, spotkanie dotyczy m.in. rekonstrukcji rządu. Po południu ma zebrać się Komitet Polityczny PiS, a po nim klub parlamentarny partii rządzącej. Wówczas najprawdopodobniej poznamy nazwisko nowego szefa rządu.

 Zmian w rządzie spodziewamy się od poniedziałku. Tego dnia, wieczorem w siedzibie PiS odbyła się narada Jarosława Kaczyńskiego z kluczowymi politykami partii. Po jego zakończeniu RM FM podało, że scenariusz szefa PiS z Morawieckim w roli premiera był tam dokładnie omawiany. Miałoby to wskazywać, że zmiana lidera rządu jest niemal pewna, a do tego nieodległa w czasie.

Początkowo sugerowano, że do zapowiadanych zmian dojdzie dopiero w przyszłym tygodniu. Jednak biorąc pod uwagę słowa Ryszarda Terleckiego, sprawa nominacja nowego szefa rządu, może rozstrzygnąć się już dziś!
Faworytem na stanowisko premiera jest obecny wicepremier i minister finansów – Mateusz Morawiecki. Niektórzy politolodzy wskazują również, że przewodniczącym Rady Ministrów mógłby zostać sam Jarosław Kaczyński. Jednak w naszej ocenie, scenariusz ten jest mało realny. Prezes PiS nie cieszy się u Polaków zbyt wysokim zaufaniem, dlatego też najprawdopodobniej sam pozostanie w cieniu, a rolę szefa rządu powierzy komuś bardziej medialnemu i lubianemu. W naszej opinii murowanym kandydatem na ten moment jest Mateusz Morawiecki.
Źr: PAP

Reklama
Reklama
Poprzedni artykułSejm głosował nad wnioskiem o odwołanie premier Szydło. Znamy wyniki!
Następny artykułRzeszów: Akcja Solidarności "Podaruj dzieciom trochę słodyczy na święta"