Strona główna Bez kategorii „Save the City”. Rzeszów jako pierwsze miasto w Polsce z grą miejską...

„Save the City”. Rzeszów jako pierwsze miasto w Polsce z grą miejską stworzoną w technologii rozszerzonej rzeczywistości!

0
Reklama

Gdy miejskie to naprawdę ciekawa forma aktywności. Odwiedzając wybrane punkty na mapie danego miasta, można zamknąć licznik kroków w zegarku, dowiadując się przy okazji wielu interesujących rzeczy z historii i współczesności miejsca, w którym się znajdujemy. Poznajemy miejskie zabytki, legendy i miejsca, które, tak po prostu, warto odwiedzić.

Reklama

Twoim celem jest uratowanie miasta przed autorytarnym Horusem, systemem dążącym do całkowitego kontrolowania obywateli. Narzędziem nadzoru jest skomplikowany system oceniania i przyznawania punktów mieszkańcom. W świecie Horusa każdy obywatel sprowadza się do danych i statystyk oraz ogólnej oceny przydatności społecznej. Jeżeli według systemu nie jesteś “dobrym” obywatelem to nie należy Ci się możliwość skorzystania np. z urlopu w pracy, wzięcia kredytu albo skazany jesteś na mieszkanie w gorszych dzielnicach.

W Save the City napotkasz dwie rodzaje misji: główne i poboczne. Misja główna wykorzystuje kamerę Twojego urządzenie jako okno do świata gry. Na ekranie urządzenia zobaczysz obiekty wyjęte z futurystycznej wersji miasta, z którymi możesz wejść w interakcje. Spotkasz także misje poboczne, które wymagają od Ciebie obserwacji otoczenia w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie.

Save the City jest zaprojektowane z myślą o graniu na zewnątrz. Z tego powodu zachowanie bezpieczeństwa podczas korzystania z aplikacji jest takie samo jak np. podczas jazdy na rowerze czy uprawiania sportu w parku. Użytkownik powinien zawsze pozostać świadomym swojego otoczenia oraz unikać wchodzenia w nieodpowiednie obszary lub miejsca z zakazem wstępu. 

Spaceruj, poznawaj miasto, rozwiązuj zadania i baw się dobrze!

Reklama
Poprzedni artykuł77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystości w regionie
Następny artykułPGE FKS Stal Mielec przegrywa u siebie z Piastem Gliwice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!