Strona główna RZESZÓW Sanok, Rzeszów: Kluby obywatelskie zapraszają na spotkania z Małgorzatą Kidawą-Błońską

Sanok, Rzeszów: Kluby obywatelskie zapraszają na spotkania z Małgorzatą Kidawą-Błońską

0
Reklama

Kluby Obywatelskie związane z Platformą Obywatelską organizują spotkania z wicemarszałkiem sejmu- Małgorzatą Kidawą-Błońską. Dzisiaj spotkanie odbędzie się w Sanoku, natomiast jutro w Rzeszowie. Ponadto działacze PO w niektórych podkarpackich miastach organizują akcję „Konwój Wstydu”.


Małgorzata Kidawa-Błońska posłem jest od 2005 roku. Była rzecznikiem rządu za kadencji premiera Donalda Tuska, a potem premier Ewy Kopacz. od 12 listopada 2015 roku pełni funkcję wicemarszałka Sejmu RP.
Tematem dzisiejszego spotkania będzie „Siła samorządu w lokalnej społeczności”. Początek o godz. 18.00 w Hotelu Bona w Sanoku.
Natomiast jutro Kidawa-Błońska będzie gościem Klubu Obywatelskiego w Rzeszowie, gdzie opowiadać będzie o prawach kobiet we współczesnej Polsce. Spotkanie odbędzie się o godz. 14:00 w hotelu Grein przy al. Rejtana 1.

Platforma Obywatelska uaktywnia się na Podkarpaciu również poprzez akcję bilboardową „Konwój wstydu”. Na wielkoformatowych plakatach umieszczone są wizerunki ministrów z rządu Premier Beaty Szydło którzy otrzymali wysokie nagrody finansowe. Mobilne bilbordy mają jeździć po całym regionie. Zaprezentowane były już w Krośnie, Łańcucie, Przemyślu, Stalowej Woli, Mielcu, Dębicy, Tarnobrzegu i Jarosławiu.
źr. Kluby Obywatelskie, Radio Rzeszów

Reklama