Strona główna RZESZÓW Sąd w Strzyżowie będzie miał nową siedzibę

Sąd w Strzyżowie będzie miał nową siedzibę

0
Reklama

Jako Minister Sprawiedliwości dokładam wszelkich starań, aby poprawiać standard pracy sądów również w wymiarze materialnej infrastruktury, która służy ludziom. Nowoczesny obiekt, który tu powstaje, będzie dawać mieszkańcom powód do dumy i satysfakcji – powiedział Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro podczas 10 października br.) przekazania działki pod budowę siedziby Sądu Rejonowego w Strzyżowie.

Ministerstwo Sprawiedliwości pod kierownictwem Zbigniewa Ziobro dba o potrzeby mniejszych ośrodków. Stawia na zrównoważony rozwój sądownictwa w całym kraju, nie tylko w większych miastach. Inwestycja w Strzyżowie stanowi przykład realizacji polityki równych szans.

Reklama

To epokowa zmiana dla mieszkańców powiatu strzyżowskiego. Zrobimy wszystko, aby ten obiekt był jak najlepiej wyposażony. Realizujemy inwestycje, tak polskie sądownictwo odpowiadało najwyższym europejskim standardom – zaznaczył Zbigniew Ziobro.

Minister przypomniał, że już 1/3 spraw w polskich sądach jest załatwiana z wykorzystaniem technologii cyfrowych.

Przyjazne sądownictwo

Dzięki zmianom w Kodeksie karnym środki, które były kradzione przez mafie vatowskie i lichwiarskie, dziś budują polski wymiar sprawiedliwości. Bezpieczna Polska to przyjazne sądownictwo i nowoczesne więziennictwo – dodał wiceminister Marcin Warchoł.

Podkreślił, że dzięki liczonym w setkach milionów inwestycjom resortu w podkarpackie szpitale i jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, zdrowie i życie mieszkańców regionu są realnie chronione.

Nowa siedziba Sądu Rejonowego w Strzyżowie powstanie na działce o powierzchni niemal 5 tys. metrów kwadratowych. Funkcjonalny gmach będzie wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt, który ułatwi pracę sędziom i urzędnikom. Przełoży się to na sprawną obsługę obywateli, dzięki czemu szybciej załatwią ważne dla siebie sprawy. Nowy obiekt pozwoli także na minimalizację barier architektonicznych, które utrudniają funkcjonowanie osobom ze specjalnymi potrzebami. Wszyscy obywatele powinni mieć równy dostęp do wymiaru sprawiedliwości.

Inwestycje na Podkarpaciu

Przedsięwzięcie realizowane w Strzyżowie to kolejna z wielu inwestycji Ministerstwa Sprawiedliwości w województwie podkarpackim. Od 2016 r. ich wartość wyniosła ponad miliard złotych. W samym tylko 2023 r. zainaugurowano budowę nowej siedziby Sądu Okręgowego w Rzeszowie, otwarto nowy budynek wydziału ksiąg wieczystych Sądu Rejonowego w Mielcu oraz przekazano grunt pod budowę Sądu Rejonowego w Przeworsku. Na początku października br. otwarto także nowy gmach Sądu Rejonowego w Przemyślu.

Trwają intensywne prace związane z budową kompleksu penitencjarnego w Chmielowie. W ramach tej inwestycji powstanie m.in. nowy pawilon dla osadzonych oraz hala produkcyjna. Będzie to jeden z najnowocześniejszych zakładów karnych dla kobiet w całej Europie.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!