Strona główna WIADOMOŚCI Są środki na remonty kolejnych lokalnych dróg

Są środki na remonty kolejnych lokalnych dróg

0
Reklama

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg stanowi kompleksowy instrument wsparcia realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym, stanowiącej ważny element prawidłowego funkcjonowania i rozwoju gospodarki oraz przyczyniającej się do poprawy poziomu życia obywateli.

– Przyznane środki finansowe zostaną w przyszłym roku przeznaczone przez podkarpackich samorządowców na realizację zadań związanych z modernizacją dróg lokalnych. Daje nam to możliwość dofinansowania 40 zadań powiatowych oraz 92 zadań gminnych – powiedziała wojewoda.

Jak zaznaczyła,  łączna długość dróg lokalnych planowanych do budowy, przebudowy lub remontu to ponad 182 km.

Reklama

Wśród zadań zatwierdzonych do dofinansowania w 2024 roku znajduje się 20 zadań kontynuowanych z lat poprzednich oraz 112 zupełnie nowych przedsięwzięć.

W sumie latach 2019 – 2023 na Podkarpacie trafiło wsparcie w wysokości ponad 1,1 mld zł.

W imieniu podkarpackich samorządowców, którzy dzisiaj odebrali promesy na dofinansowanie z RFRD głos zabrał starosta rzeszowski Józef Jodłowski.

– Infrastruktura drogowo-mostowa jest ważnym obszarem dotyczącym życia codziennego, a przyznane środki doskonale wpisują się w zapotrzebowanie w tym zakresie. Jeśli infrastruktura drogowa jest dobrze przygotowana i bezpieczna, ma to wpływ na jakość życia. Dzięki środkom z Rządowego Funduszu będziemy mogli zrealizować oczekiwane przez mieszkańców zadania dotyczące dróg, które wymagają poprawy – powiedział starosta.

Obecni na konferencji prasowej podkarpaccy parlamentarzyści: posłowie na Sejm RP Teresa Pamuła, Andrzej Szlachta i Kazimierz Gołojuch podkreślali, że przy wykorzystaniu rządowego wsparcia samorządy będą mogły szybciej i sprawniej wyremontować oraz wybudować potrzebne drogi, co zwiększy komfort życia mieszkańców.

Reklama
Poprzedni artykułChciała sprzedać sukienkę, straciła kilka tys. zł
Następny artykułTragedia w Miękiszu Starym. Nie żyje 81-latek [foto]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!