Strona główna WIADOMOŚCI Rzeszowski szpital z nową inwestycją

Rzeszowski szpital z nową inwestycją

0
Reklama

Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 1 w Rzeszowie rusza z nową, ważną inwestycją. Za ponad 42 mln złotych powstanie nowoczesny obiekt, w którym znajdzie się m.in. klinika hematologii i nefrologii. Inwestycja będzie realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

 Umowę na realizację inwestycji podpisali w szpitalu marszałek Władysław Ortyl, członek zarządu Stanisław Kruczek oraz dyrektor szpitala Witold Wiśniewski.
W ramach projektu zostanie rozbudowany budynek szpitala, który obecnie nie jest użytkowany. Zostanie on zagospodarowany na potrzeby kliniki hematologii i kliniki nefrologii ze stacją dializ. Powstanie też niezbędna infrastruktura techniczna budynku, instalacje wewnętrzne, a także zagospodarowanie terenu. Projekt obejmuje też kompleksowy zakup wyposażenia niezbędnego do prawidłowego świadczenia usług zdrowotnych. W efekcie powstanie jeden nowy i kompleksowo wyposażony budynek szpitalny, mieszczący przychodnię nefrologiczną i hematologiczną, stację dializ, klinikę nefrologii, klinikę hematologii, bank komórek krwiotwórczych z pracownią cystometrii.
Projekt ma usprawnić proces diagnostyki i leczenia prowadzonego w Klinikach Hematologii i Nefrologii ze Stacją Dializ, co przyczyni się do szybszego powrotu pacjentów na rynek pracy, a także podniesie jakość i liczbę świadczonych usług medycznych.
Marszałek Ortyl podkreślał, że inwestycja jest możliwa dzięki wsparciu unijnemu. Dodał również, że nie jest to jedyne zadanie inwestycyjne w placówce.

Strumień środków na inwestycje, który trafia z Regionalnego Programu Operacyjnego jest duży, ale jednocześnie przekształcanie szpitala wojewódzkiego na szpital uniwersytecki stwarza możliwość dostępu do źródeł finansowania na poziomie krajowym. I takie prace w tym kierunku też idą – tłumaczył marszałek Ortyl.

Włączenie szpitala w struktury Uniwersytetu Rzeszowskiego nie będzie proste – tłumaczył Grzegorz Ślusarz prorektor UR, zapewniając jednoczesnie, że trwają w tym temacie intensywne rozmowy. W podpisaniu umowy wzięli również udział przewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś, wiceprezydent Rzeszowa Stanisław Sienko, a także lekarze i dziennikarze.
źr.:Podkarpackie.pl 

Reklama
Reklama
Poprzedni artykułPolitechnika rzeszowska będzie współpracować z PZL Mielec oraz Gminą Miejską Mielec
Następny artykułTarnobrzeg: Będą utrudnienia w ruchu