Strona główna RZESZÓW Rzeszowski szpital na Szopena obchodził 135-lecie

Rzeszowski szpital na Szopena obchodził 135-lecie

0
Reklama

Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie obchodzi jubileusz 135-lecia. Z tej okazji w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego odbyła się uroczysta gala połączona z konferencją dotyczącą promocji zdrowia.  W wydarzeniu wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Zgromadzonych gości przywitał dyrektor placówki dr n. med. Janusz Ławiński. Uroczystość była okazją do przypomnienia historii szpitala, wręczenia okolicznościowych statuetek i podziękowania wszystkim tym,  którzy na przestrzeni lat przyczynili się do rozwoju placówki.

Reklama

– Gratuluję wszystkim tym, którzy przez lata tworzyli i rozwijali szpital, świadcząc pomoc i opiekę na najwyższym poziomie. Kieruję podziękowania do wszystkich lekarzy, pielęgniarek oraz pozostałych członków personelu medycznego, którzy na co dzień podejmują działania na rzecz leczenia i niesienia pomocy chorym. Gratuluję niezwykłej aktywności, jaką cechuje się Państwa działalność. Liczne przedsięwzięcia, które podejmowaliście i wciąż podejmujecie, godne są naśladowania i  powinny stać się inspiracją dla innych – mówiła wojewoda.

W ramach konferencji na temat teraźniejszości i przyszłości onkologii zgromadzeni mogli wysłuchać wykładów: prof. dr. hab. n. med. Mirosława Markiewicza, konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie hematologii  nt. „Przeszczepy szpiku w KWS 1. Stan aktualny – osiągnięcia i wyzwania” oraz dr. n. med. Jacka Pszenicznego, kierownika Kliniki Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej, konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie chirurgii onkologicznej o możliwościach chirurgicznego leczenia raka piersi.

KSW Nr 1 Rzeszowie to najstarszy rzeszowski szpital.  Jest jednym z wiodących ośrodków w województwie kompleksowo leczących choroby nowotworowe. Pod koniec 2017 r. formalnie włączono w jego strukturę dotychczas funkcjonujący osobno na rynku rzeszowskich usług medycznych Szpital Gruźlicy i Chorób Płuc na ulicy Rycerskiej. Placówka jako pierwsza w województwie rozwija chirurgię robotyczną.

źr. PUW

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!