Strona główna RZESZÓW Rzeszów: Urząd Miasta zakupił samochody o napędzie elektrycznym

Rzeszów: Urząd Miasta zakupił samochody o napędzie elektrycznym

0
Reklama

Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc, odebrał klucze do dwóch nowych samochodów o napędzie elektrycznym zakupionych na potrzeby Urzędu Miasta.

Zakup samochodów o napędzie elektrycznym jest jednym z elementów polityki elektromobilności realizowanej w mieście przez władze Rzeszowa.

Dotychczasowe zrealizowane przedsięwzięcia z zakresu elektromobilności to uruchomienie pierwszej w Rzeszowie autobusowej linii „zeroemisyjnej” 0A i 0B obsługiwanej przez zakupione 10 autobusów elektrycznych, uruchomienie 10 punktów ładowania samochodów osobowych oraz przygotowanie kolejnych 100 punktów do ładowania samochodów elektrycznych.
Pierwszą jazdę nowym Renault Kangoo Z.E. po rzeszowskim Rynku odbył Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa. Nowe pojazdy są pięciodrzwiowe, pięcioosobowe, z dużą przestrzenią ładunkową, wyposażone w klimatyzację, elektryczne szyby, aluminiowe felgi, opony ze specjalnym bieżnikiem oszczędzającym energię oraz system odzyskujący energię podczas hamowania. Samochód na jednym pełnym ładowaniu może przejechać ponad 200 km. Maksymalna prędkość auta to ponad 130 km/h. Ekonomiczną jazdę zagwarantuje jazda z prędkością od 50 do 70 km/h.
Kangoo Z.E. ma baterię o pojemności 33 kWh. Szybkie ładowanie na e-stacji trwa około 3-4 godzin, co zapewnia naładowanie baterii w 70 procentach. Natomiast pełne ładowanie trwa od 6 do 12 godzin. Ładować można na e-stacji (6 – 8 godzin) lub w przypadku podłączenia do domowego gniazdka – do 13 godzin.
Nowe pojazdy będą wykorzystywane przez miejskich urzędników do jazdy po mieście, przez np. inspektorów budowlanych czy też do rozwożenia listów i przesyłek.

Reklama
Reklama