Strona główna RZESZÓW Rzeszów: W środę Noc Konfesjonałów – wyspowiadaj się przed Wielkanocą

Rzeszów: W środę Noc Konfesjonałów – wyspowiadaj się przed Wielkanocą

0
Reklama

60 księży w 10 konfesjonałach w 3 kościołach – tak będzie wyglądała Noc Konfesjonałów 2018 w Rzeszowie.


Noc Konfesjonałów rozpocznie się 28 marca w Wielką Środę o godz. 21.00, a zakończy 29 marca w Wielki Czwartek o godz. 6.00 rano. W bieżącym roku, nieco inaczej jak w ubiegłych latach, spowiedź odbędzie się w następujących kościołach:
1. kościele farnym św. Stanisława i św. Wojciecha przy Placu Farnym 5 w Rzeszowie
2. kościele akademickim św. Jadwigi Królowej przy al. T. Rejtana 21 w Rzeszowie
3. kościele św. Józefa przy ul. Partyzantów 38 w Rzeszowie
W kościele św. Jadwigi i w kościele św. Józefa będzie jednocześnie spowiadać 3 księży, natomiast w kościele farnym – 4 księży. W sumie, podczas 6 dyżurów trwających półtorej godziny, będzie zaangażowanych 60 duchownych wolontariuszy.
Noc Konfesjonałów w Rzeszowie po raz pierwszy odbyła się w 2014 r. w Bazylice Ojców Bernardynów. Wtedy zainteresowanie przerosło najśmielsze przypuszczenia organizatorów. W 2015 r. i 2016 r. księża spowiadali w trzech kościołach: Chrystusa Króla (ul. ks. Józefa Jałowego), Podwyższenia Krzyża Świętego (ul. Krakowska) i Matki Bożej Saletyńskiej (ul. Dąbrowskiego). W 2017 r. w kościele farnym (Pl. Farny), kościele św. Jadwigi Królowej (al. T. Rejtana) i kościele Podwyższenia Krzyża Świętego. Koordynatorem Nocy Konfesjonałów w Rzeszowie jest ks. Wiesław Rafacz – ojciec duchowny diecezji rzeszowskiej.
źr. Diecezja Rzeszów 

Reklama
Poprzedni artykułŁańcut: Spór o pomnik na plantach
Następny artykułStalowa Wola: Kolejni terytorialsi złożyli przysięgę