Strona główna RZESZÓW Rzeszów: Ruszyła akcja Resovii #CzasWracaćDoDomu

Rzeszów: Ruszyła akcja Resovii #CzasWracaćDoDomu

0
Reklama

#CzasWracaćDoDomu to akcja Fundacji Pro Resovia w porozumieniu z klubem i kibicami rzeszowskiego klubu.


Akcja ma na celu powrót do rozgrywania meczy ligowych przez piłkarzy Resovii na stadionie przy ul. Wyspiańskiego 22 w rozgrywkach centralnych (Resovia występuje w II lidze). Aby do tego doszło klub zobowiązany jest do dostosowania obiektu wedle podręcznika licencyjnego PZPN.
Do najważniejszych zadań należy wymiana obecnych krzesełek na trybunie krytej na krzesełka z oparciem, zainstalowanie tablicy elektronicznej pokazującej wynik meczu oraz czas, wymiana ławek rezerwowych oraz stworzenie nowych dla służby medycznej, powiększenie loży prasowej oraz zamontowanie bram ewakuacyjnych i wejść na sektory na trybuny.
Najbardziej kosztowną inwestycją jest wymiana krzesełek, ponieważ jednorazowy koszt zamontowania tysiąca krzesełek to 70.000zł. By zniewlować te koszty klub udostępnia swoim kibicom możliwość nabycia krzesłek po przez ich zakup w dwóch wariantach. Pierwszy dla osób indywidualnych, którzy przy zakupie krzesełka za 100zł otrzymują certyfikat wykupionego krzesełka oraz drugi dla firm, instytucji, zorganizowanych grup kibicowskich i osób indywidualnych, którzy przy zakupie za 1000zł oprócz certyfikatu mają zapewnione miejsce na tablicy pamiątkowej, która ma zostać zlokalizowana na trybunie krytej po powrocie na Wyspiańskiego.
Na pozostałe prace i inwestycje klub chce pozyskać środki na zasadzie partnerstwa czy reklamy. Swój wkład finansowy zapowiedziała także Sekcja Piłki Nożnej CWKS Resovia, która chciałaby w ramach akcji przeprowadzić także mały remont szatni.
Jakie są szanse, by zdążyć na początek nowego sezonu? „Mamy ustalony harmonogram prac i działań tak by zdążyć ze wszystkim na początek sezonu. Jeśli jednak pracę się przedłużą mamy plan B, by pierwsze kolejki zagrać na wyjeździe bądź na Stadionie Miejskim ale o tym na razie nie myślimy. Jesteśmy także w stałym kontakcie z komisją licencyjną PZPN, więc monitorujemy temat powrotu na każdym froncie. Ponadto w dalszym ciągu zachęcamy firmy budowlane lub sprzedające materiały budowlane do współpracy w ramach akcji. Przygotowaliśmy szereg atrakcyjnych ofert” – mówi Adrian Rudawski wiceprezes SPN CWKS Resovia
Pierwszy etap prac na stadionie juz wykonano. Dzięki inicjatywie kibiców rozebrano stare krzesełka w kolorze żółtym na bocznych trybunach oraz na dole trybuny krytej. Na pozostałe o kolorze pomarańczowym pod trybuną krytą trzeba poczekać do 2 czerwca, czyli zakończenia sezonu 1 ligi kobiet.
Na koncie akcji po 3 tygodniach uzbierano kwotę ponad 30 tysięcy. Wszystkie informacje na bieżąco podawane są na specjalnie dedykowanej stronie: http://cwks-resovia.pl/czaswracacdodomu/
 

Reklama