Strona główna KULTURA Rzeszów: Premiera filmu "Władcy przygód. Stąd do Oblivio"

Rzeszów: Premiera filmu "Władcy przygód. Stąd do Oblivio"

0
Reklama

Z wielkim entuzjazmem i gromkimi oklaskami młodzi widzowie przyjęli „Władców przygód. Stąd do Oblivio”. Działo się to podczas podkarpackiej premiery pierwszego filmu familijnego, zrealizowanego przy udziale środków Podkarpacia i Rzeszowa. W czwartkowy wieczór, w rzeszowskim kinie Zorza twórcy filmu wspólnie z widzami śledzili losy nastoletniego bohatera, którego przygody powstawały między innymi w Rzeszowie. Wszystko dzięki wsparciu obrazu w ramach Podkarpackiej Komisji Filmowej.


Podkarpacie i Rzeszów dwukrotnie doprowadziły do tego, że ten film powstał – mówił podczas rzeszowskiej premiery twórca scenariusza i reżyser Tomasz Szafrański. Po raz pierwszy, kiedy otrzymaliśmy dofinansowanie właśnie stąd i dzięki temu mogliśmy skończyć zdjęcia do filmu. Po raz drugi pomogliście nam, kiedy nie było pieniędzy na dokończenie postprodukcji i Podkarpacie wtedy nas wsparło. Gdyby nie to, że dostaliśmy wtedy po raz drugi wsparcie, nie wiem czy siedzielibyśmy tutaj dzisiaj. Dziękujemy, że w nas wierzyliście – mówił w Rzeszowie twórca filmu. 
Autor scenariusza i reżyser filmu Tomasz Szafrański wraz z odtwórcą roli Eddiego – Maciejem Makowskim oraz producentem Marcinem Ksobiechem byli gośćmi rzeszowskiej premiery.
Robienie tego filmu przypominało nieco tornado. Na planie, choć byliśmy świetnie przygotowani działo się mnóstwo niespodziewanych, zaskakujących rzeczy. Wyzwaniem była gra z dwójką nastoletnich aktorów. Chcieliśmy zrobić film, który i dla nas i dla widzów będzie przygodą i przyjemnością. Mam nadzieję, że się udało – podkreślał odtwórca roli Eddiego Maciej Makowski. 
„Władcy przygód. Stąd do Oblivio” to historia nastoletniego Franca, którego przyjacielem niespodziewanie zostaje Eddie – zbieg z krainy Oblivio, wypełnionej zapomnianymi piosenkami. By uratować przybysza przed bezwzględnymi Łowcami Głów, Franek wraz z Izką przeżyją pełną niezwykłych przygód podróż i poznają smak prawdziwej przyjaźni.
źr. Podkarpackie.pl

Reklama
Poprzedni artykułStalowa Wola: Minister Kwieciński o strategii dla samorządów
Następny artykułStalowa Wola: Już jutro sportowa sobota z Natalią Gacką