Strona główna RZESZÓW Rzeszów: Policjanci na rowerach będą patrolować miasto

Rzeszów: Policjanci na rowerach będą patrolować miasto

0
Reklama

Rzeszowscy policjanci odebrali dwa rowery. Zakup jednośladów został sfinansowany ze środków przekazanych przez Urząd Miasta Rzeszowa. Od połowy czerwca służbę patrolową na jednośladach pełnić będzie dwoje policjantów z wydziału wywiadowczo-interwencyjnego. Patrole rowerowe będą kierowane w miejsca, gdzie utrudniony jest dostęp radiowozem.


W tym tygodniu do rzeszowskich policjantów trafiły dwa rowery. Jednoślady trafiły do wydziału wywiadowczo-interwencyjnego. Patrole rowerowe będą kierowane w pierwszej kolejności w rejon bulwarów nad Wisłokiem, kąpielisko na Żwirowni i w okolice Rynku. Policjanci również patrolować będą ścieżki rowerowe. Generalnie będą kierowani w miejsca, gdzie dojazd radiowozem jest utrudniony lub niemożliwy.
Policjanci będą reagowali na wykroczenia popełniane przez osoby odpoczywające na bulwarach i terenach rekreacyjnych – rowerzystów, pieszych, rolkarzy itp., zachowania osób naruszające porządek na terenach wypoczynkowych, czy na nieprawidłowe poruszanie się po ścieżkach rowerowych.
Rowery o wartości 4,5 tys. złotych każdy, zostały zakupione ze środków przekazanych przez Urząd Miasta Rzeszowa. To nowoczesne jednoślady klasy MTB o ramie ze stopów aluminium, wyposażone m.in. w hamulce tarczowe i hydrauliczne teleskopy. Mundury, buty, kaski i akcesoria dla policyjnych rowerzystów zakupiła Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.
Patrol rowerowy tworzyć będzie dwójka policjantów z wydziału wywiadowczo-interwencyjnego. Obydwoje to policjanci z 7-letnim stażem, cały czas pracujący w służbie patrolowej. Są pasjonatami sportu, a w szczególności jazdy rowerowej. W kwietniu jeden z policjantów patrolu reprezentował rzeszowską komendę w Ogólnopolskich Zawodach Policyjnych Patroli Rowerowych w Łomży.
źr. KMP Rzeszów

Reklama
Poprzedni artykułTylko 38% mieszkańców Podkarpacia uprawia sport. Jesteśmy na końcu…
Następny artykułBędą nowe dokumenty dla ubezpieczonych zdrowotnie?