Strona główna WIADOMOŚCI Rzeszów: Ozdoby świąteczne za ponad milion złotych

Rzeszów: Ozdoby świąteczne za ponad milion złotych

0
Reklama

Początkiem miesiąca zaczną świecić ozdoby świąteczne, których montaż właśnie dobiega końca. W tym roku magistrat nie ogranicza się do kilka ozdób. Koszt całości grubo przekroczył ponad milion złotych. 


Iluminacje świąteczne będą ozdabiać miasto wojewódzkie od grudnia do końca stycznia. W tym roku Rzeszów wydał ponad 1 mln 59 tys. za całość ozdób. 
Tak duża suma nigdy dotąd nie była wydana na cele świąteczne. Przypomnijmy, że w poprzednich latach miasto wydawało znacznie mniej za wypożyczone ozdoby. W 2016 r. Prezydent wydał 800 tys. na iluminacje, w 2015 r. 600 tys,  a w 2012 479 tys. złotych. 
Jak podają „Super Nowości”:

Na rzeszowskim Rynku stanie choinka, udekorowane zostaną latarnie, drzewa i studnia. Światełka pojawią się też na ulicach: Kościuszki, placu Farnym, Grunwaldzkiej, Jagiellońskiej, Mickiewicza, Marszałkowskiej, wiadukcie Tarnobrzeskim, placu Śreniawitów Cieplińskiego, Lisa-Kuli, Słowackiego, Kilara, Kopisto, moście Zamkowym, Grottgera, Asnyka, Piłsudskiego, Hetmańskiej, Matejki, Sokoła, Krakowskiej, wiadukcie Śląskim. Ozdobione zostaną ronda Jana Pawła II, Kopisto – Rejtana – Niepodległości, Pobitno, Ulmów, MSW, Kuronia i Pileckiego. Na ul. 3 Maja udekorowane zostaną latarnie i postawiona będzie wysoka na ponad 4 m trójwymiarowa bombka świąteczna z przejściem. Wysoki na 4 m trójwymiarowy prezent z przejściem stanie na Skwerze Górskiego.

źr. Super Nowości, Rzeszów4U
 

Reklama
Reklama
Poprzedni artykułPiłka nożna: Dziś losowanie grup Mistrzostw Świata. Sprawdź na kogo możemy trafić!
Następny artykułŁańcut: Ruszyła rozbudowa szpitala