Strona główna WIADOMOŚCI Łańcut: Ruszyła rozbudowa szpitala

Łańcut: Ruszyła rozbudowa szpitala

0
Reklama

W  Łańcucie ruszyła rozbudowa szpitala. Zarząd Województwa Podkarpackiego przekazał na tę inwestycję 10 milionów złotych dofinansowania, a jej cały koszt wynosi 50 milionów dzięki czemu jest to największa inwestycji w służbę zdrowia w historii powiatu łańcuckiego.

Obecnie przy Szpitalu Michała Archanioła trwają prace ziemne i fundamentowe. Przedstawiciel wykonawcy zapewnia, że pierwsze elementy konstrukcyjne pojawią się jeszcze w tym roku.

Reklama

Ostatniego dnia listopada na placu budowy dokonano symbolicznego wbicia pierwszej łopaty pod oddział anestezjologii i intensywnej terapii, blok operacyjny oraz pozostałe oddziały. Z tej okazji do władz powiatu łańcuckiego oraz spółki Centrum Medyczne trafił list okolicznościowy od marszałka Władysława Ortyla. Marszałek pogratulował  adresatom aktywności i konsekwencji działania: „To one pozwoliły stworzyć projekt, który dostosowuje jakość usług zdrowotnych, świadczonych przez szpital, do standardów europejskich, zwiększając dostępność świadczeń, z jakich mogą korzystać mieszkańcy powiatu i regionu”.

Starosta Adam Krzysztoń dziękując władzom wojewódzkim za pomoc, podkreślił, że budowa szpitala jest możliwa także dzięki wsparciu państwa. Inwestycja jest kredytowana przez Bank Gospodarstwa Krajowego, co bardzo ograniczy koszty obsługi wieloletniego kredytu jaki został zaciągnięty na realizację tego zadania. 

Realizacja projektu powinna zakończyć się w październiku 2018 r.

źr. UMWP

Reklama
Poprzedni artykułRzeszów: Ozdoby świąteczne za ponad milion złotych
Następny artykułOleszyce: W lesie odkryto zabytkową smolarnię