Strona główna RZESZÓW Rzeszów: Na Pobitnie pożegnano Dawida Kosteckiego

Rzeszów: Na Pobitnie pożegnano Dawida Kosteckiego

0
Reklama

W sobotę na cmentarzu Pobitno w Rzeszowie odbył się pogrzeb znanego boksera Dawida „Cygana” Kosteckiego. Jego śmierć budzi wiele niejasności wśród społeczeństwa.


W sobotę w Rzeszowie odbył się pogrzeb Dawida „Cygana” Kosteckiego, który miał popełnić samobójstwo w areszcie śledczym w Białołęce 2 sierpnia br. Jego śmierć pozostawia wiele do życzenia dla rodziny i społeczeństwa.
W ceremonii pogrzebowej wzięło udział kilkaset osób, w tym znani rzeszowscy bokserzy jak Łukasz Różański. „Cygan” spoczął w rodzinnym grobowcu na cmentarzu Pobitno. Podczas ceremonii wspominali go zarówno krewni jak i przyjaciele.
Dawid Kostecki był Romem, miał 38 lat, osierocił czwórkę dzieci. Rodzina nie jest w stanie uwierzyć w samobójstwo więźnia. Roman Giertych, pełnomocnik rodziny ws. śledztwa związanego z odebraniem sobie życia przez boksera w mediach społecznościowych pytał: „Na ciele Dawida Kosteckiego w czasie sekcji zwłok ujawniono sińce wielkości pięści, otarcia ramion, grzbietu, karku, rąk i nóg. Na jakiej podstawie biegli postawili tezę, że nie było śladów walki? I co najważniejsze: dlaczego ślady nakłuć zauważone przez biegłego Sadowskiego i prokuratora Kapuścińskiego zostały zniszczone nacięciem sekcyjnym?”.

Reklama
Poprzedni artykułBraun i Zapałowski liderami Konfederacji do Sejmu z Podkarpacia
Następny artykułPrzemyśl: Kolejne zatrucia salmonellą na weselu