Strona główna POLITYKA Rzeszów: Kibice Resovii znów obecni na Sesji Rady Miasta. Są efekty

Rzeszów: Kibice Resovii znów obecni na Sesji Rady Miasta. Są efekty

0
Reklama

Po listopadowej Sesji Rady Miasta, gdzie obecna była liczna delegacja kibiców klubu z Wyspiańskiego 22 i po przeczytaniu przed władzami Rzeszowa i radnymi oświadczenia przez reprezentanta kibiców Resovii Pana Bartosza Blicharz, zgodnie zapowiedzią kibice i mieszkańcy Rzeszowa pojawili się również na dzisiejszych obradach Sesji Rady Miasta w rzeszowskim Ratuszu, upominając się dalej o stadion.

W dniu dzisiejszym odbyła się Sesja Budżetowa, gdzie została zapisana m.in. kwota 8mln złotych na budowę stadionu Resovii. Szacunkowy koszt całej inwestycji to 32 mln złotych.
Brakującą kwotę, zgodnie z zapowiedziami Miasta powinien pokryć Urząd Wojewódzki i Ministerstwo Sportu.
Kibice w wywiadzie udzielonym nam, mówią, że są przekonani, że gdyby nie przyszyli na obydwie Sesje Rady Miasta, to temat Centrum Lekkoatletycznego na Resovii nawet, by nie „drgnął”, a co najważniejsze nie udałoby się wywalczyć nawet 8mln złotych.
Kibice podkreślają, że Miasto angażuje się tylko w sprawy klubu z Hetmańskiej, zapominając o Resovii, kierując przede wszystkim uwagi do Prezydenta Rzeszowa i wszystkich radnych z proprezydenckiego klubu Rozwoju Rzeszowa i Platformy Obywatelskiej, która z tymi pierwszymi jest w koalicji tworząc większość.
Na listopadowej Sesji Rady Miasta kibicom pomogli radni z Prawa i Sprawiedliwości.
Fani Resovii w najbliższych czasie mają udać się na umówione spotkanie do Urzędu Wojewódzkiego ws. brakującej kwoty.
fot. Najstarsi w Polsce

Reklama
Poprzedni artykułKaretki bez lekarzy, ratownicy na motocyklach
Następny artykułMedyka: Poszukiwany ENA wpadł na granicy