Strona główna WIADOMOŚCI Medyka: Poszukiwany ENA wpadł na granicy

Medyka: Poszukiwany ENA wpadł na granicy

0
Reklama

Na przejściu granicznym w Medyce zatrzymano obywatela Holandii poszukiwanego ENA za działalność w grupie przestępczej zajmującej się przemytem narkotyków z Ukrainy do krajów Europy Zachodniej.

 


55 – letni Holender narodowości afgańskiej został skazany w Austrii na karę 15 lat więzienia za przemyt narkotyków. Od września tego roku był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym przez władze Austrii. W poniedziałek 11 grudnia mężczyzna został zatrzymany na pieszym przejściu granicznym w Medyce podczas próby dostania się do Polski.
Zatrzymany obecnie przebywa w dyspozycji Prokuratury Okręgowej w Przemyślu, w najbliższym czasie zostanie przekazany władzom austriackim.
To kolejna w ostatnim czasie osoba poszukiwana Europejskim Nakazem Aresztowania, zatrzymana na przejściach granicznych Bieszczadzkiego Oddziału SG. Dwa tygodnie wcześniej w Medyce zatrzymano obywatela Łotwy poszukiwanego przez Prokuraturę Generalną Łotwy dwoma ENA za  kradzież broni oraz za obrót środkami odurzającymi. Na początku listopada w Korczowej „wpadł” obywatel Niemiec poszukiwany ENA  przez niemiecki wymiar sprawiedliwości za działalność wymierzoną przeciwko bezpieczeństwu państwa.
źr. BiOSG

Reklama
Poprzedni artykułRzeszów: Kibice Resovii znów obecni na Sesji Rady Miasta. Są efekty
Następny artykuł36. rocznica wprowadzenia stanu wojennego