Strona główna RZESZÓW Rzeszów: Już niebawem zajęcia z programowania dla dzieci

Rzeszów: Już niebawem zajęcia z programowania dla dzieci

0
Reklama

Nauka poprzez zabawę to motto zajęć Scratch Academy. Tutaj dzieci wkraczają w świat programowania, robiąc to co lubią i rozwijając swoje umiejętności. Zajęcia opierają się na metodzie eduScrum oraz pracy w grupach dziecko-rodzic, dzięki czemu rozwijane są umiejętności współpracy, komunikacji, ale także samoorganizacji.


Młodzi uczestnicy wyznaczają sobie cele i dążą do ich osiągnięcia. Dzięki tej metodzie nabierają pewności siebie, wiary we własne możliwości oraz odwagi do podejmowania samodzielnych decyzji.
Wyścigi na torze, czyli adrenalina i pozytywna rywalizacja
Na kolejnych zajęciach w ramach Scratch Academy w Krakowie zostanie wykorzystany język obiektowy Scratch, gdzie elementy języka w postaci puzzli zostaną ułożone w kod projektu toru wyścigowego. Licznik będzie mierzył czas przejazdu podczas wyścigów. Dzieci będą mogły zmierzyć się ze swoimi rodzicami. Sprawdzimy, czy wygra doświadczenie, czy dziecięca fantazja i zapał. Zajęcia dostarczą adrenaliny, która będzie napędzać pozytywną rywalizację. Dzięki takim konkurencjom dziecko może nauczyć się zasad gry fair play, będących podstawą sprawiedliwej rywalizacji w konkursach.
Robotyka pobudzająca kreatywność
W kolejnej edycji przewidziane jest także tworzenie prototypu robota z wykorzystaniem umiejętności programistycznych. Dzieci będą projektować i wykonywać platformę, która będzie poruszała się w oparciu o Micro:bit. Poznają kolejny podzespół, który wykorzystuje się w obsłudze mikro komputera. Te zajęcia pobudzą kreatywność, przestrzenną wyobraźnię, pozwolą na rozwinięcie zdolności manualnych i technicznych. Na zajęciach Scratch Academy nie znamy pojęcia nuda. Tutaj kreatywność, wyobraźnia i fantazja dzieci nie zna granic. Każdy uczestnik pracuje według własnego pomysłu i planu. Pozwalamy dzieciom na rozwijanie swoich talentów oraz pasji.
Scratch Academy w Rzeszowie!
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na kolejne zajęcia, które odbędą się w Rzeszowie już 7
września. Zapisy ruszają 28 sierpnia na stronie: https://scratch.ailleron.com/ i potrwają do 4 września. Celem bardziej precyzyjnego doboru zadań do możliwości uczestników, wprowadziliśmy podział na dwie grupy wiekowe: 8-11 lat oraz 12-14 lat.

Reklama