Strona główna RZESZÓW Rzeszów: Centrum lekkiej atletyki coraz bliżej

Rzeszów: Centrum lekkiej atletyki coraz bliżej

0
Reklama

Województwo podkarpackie w porozumieniu z miastem Rzeszów chce budować Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne w Rzeszowie. Podczas konferencji prasowej, marszałek województwa Władysław Ortyl i prezydent miasta Tadeusz Ferenc podpisali porozumienie w tej sprawie.


Marszałek Władysław Ortyl, na konferencji wyraził swoje zadowolenie z faktu sfinalizowania rozmów z miastem dotyczących powstania Centrum:

Cieszymy się, że dziś kończymy długotrwałe dyskusje na temat Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego w Rzeszowie. Dziś wreszcie znalazły one swój finał. To ważne, że w tych sprawach wspierają nas Radni Rzeszowa i Radni Województwa Podkarpackiego, bo te decyzje nie mogłyby stać się faktem gdyby nie zgoda i współdziałanie w tym zakresie. W przypadku Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego mówimy o montażu finansowym, na który będą się składać zarówno środki z budżetu państwa, z Ministerstwa Sportu i Turystyki, ale też z budżetu miasta i Województwa Podkarpackiego – podkreślił marszałek.

Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa zwrócił uwagę na konieczność inwestowania w sport:

Reklama

Obiekty sportowe bezwzględnie należy budować i dobrze się stało, że dziś podpisujemy umowę na powstanie centrum. Natychmiast rozpoczniemy procedurę przeglądnięcia dokumentów, dostosowania do nowych przepisów, które obowiązują i będziemy się brać za robotę – powiedział.

W konferencji obok marszałka i prezydenta Rzeszowa udział wzięli również: wicemarszałek Maria Kurowska, przewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś oraz zastępca prezydenta Rzeszowa Stanisław Sienko.
Sejmik Województwa Podkarpackiego już w 2015 roku wyraził chęć wsparcia finansowego budowy „Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego w Rzeszowie przy ul. Wyspiańskiego 22”. Na podstawie tej uchwały oraz ustawy o samorządzie województwa, zostało opracowane Porozumienie, w którym miasto Rzeszów zobowiązuje się być inwestorem przedsięwzięcia, a Województwo Podkarpackie deklaruje udział w kosztach realizacji zadania. Udziały stron porozumienia wynoszą po 50% kosztów zrealizowanej inwestycji. Inwestycja ma szansę na dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki.
źr. Podkarpackie.pl
 
 
 

Reklama
Poprzedni artykułWadowice Górne, Mielec: 16-latek uciekał samochodem przed policją
Następny artykułKomańcza: VI Beskidzki Rajd Śladami Dwóch Kardynałów