Strona główna RZESZÓW Rzeszów: 10 czerwca przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny

Rzeszów: 10 czerwca przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny

0
Reklama

10 czerwca po raz kolejny ulicami Rzeszowa przejdzie Marsz dla Życia organizowany przez środowiska prolajferskie i katolickie. Co roku wydarzenie przyciąga setki Rzeszowian, którzy całymi rodzinami manifestują swoje przywiązanie do tradycyjnych wartości.


Tegoroczny marsz rozpocznie się od mszy św. w kościele św. Jadwigi Królowej przy al. Rejtana o godz. 14:00.
W tym kościele w każdą pierwszą sobotę miesiąca odbywają się nabożeństwa za wstawiennictwem św. Gerarda Majelli, opiekuna matek rodzących i patrona dobrej spowiedzi. Skupiają one dużą liczbę kobiet w stanie błogosławionym i kończą się zawsze uroczystym błogosławieństwem przyszłych matek. Wielu małżonków przychodzi na nie prosić o dar poczęcia dziecka.
Po uroczystej mszy świętej sformowany zostanie marsz, który przejdzie aleją Rejtana i Sikorskiego do Parku Papieskiego przy katedrze rzeszowskiej.  Tam dla uczestników przygotowano Piknik Rodziny, gdzie na każdego czekać będzie wiele atrakcji.
Wydarzenie organizowane jest przez środowisko Stop Aborcji – Pro Life Podkarpacie pod honorowym patronatem Biskupa Rzeszowskiego oraz Prezydenta Miasta Rzeszowa.

 

Reklama