Strona główna PRZEMYŚL Roczne dziecko miało wysoką gorączkę, biegunkę i traciło przytomność

Roczne dziecko miało wysoką gorączkę, biegunkę i traciło przytomność

0
Reklama

Szybka i profesjonalna reakcja policjantów pomogła rocznemu chłopcu, który na przejściu granicznym w Medyce, tracił przytomność. Mundurowi bez chwili wahania przewieźli maluszka i jego matka do szpitala. Dziecko na czas trafiło pod opiekę specjalistów.

W miniony piątek, około godz. 17, policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu, pełnili służbę w rejonie pieszego przejścia granicznego w Medyce. W pewnym momencie do mundurowych podbiegł ratownik medyczny, który poinformował ich, że roczne dziecko obywatelki Ukrainy, wymaga natychmiastowej hospitalizacji, ponieważ jego życie i zdrowie jest zagrożenie. Z relacji ratownika wynikało, że chłopczyk ma wysoką gorączkę, biegunkę i traci przytomność. Z powodu braku karetki potrzebny był pilny transport do szpitala.

Reklama

Sierż. Maciej Liśkiewiczsierż. Jarosław Karbowskist. post. Karol Kisielpost. Dawid Przygocki  i post. Bartosz Janeczko bez wahania zaopiekowali się matką i jej rocznym synkiem. Przewieźli ich do szpitala. Podczas transportu funkcjonariusze zaopiekowali się zdenerwowaną matką, kontrolowali funkcje życiowe chłopca, byli też w kontakcie telefonicznym ze służbami medycznymi.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji maluszek na czas trafił pod opiekę lekarzy.

Reklama
Poprzedni artykułPijany 27-latek dachował w Humniskach
Następny artykułBułgar z podrobionym prawem jazdy chciał odebrać uchodźców. Trafił do aresztu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj