Strona główna MIELEC Remis na miarę zwycięstwa. Stal Mielec wraca z punktem

Remis na miarę zwycięstwa. Stal Mielec wraca z punktem

0

Jako pierwsi groźną sytuacje stworzyli sobie zawodnicy trenera Jacka Zielińskiego. Takuto Oshima znalazł się w sytuacji sam na sam z Mateuszem Kochalskim, lecz bardzo dobrą interwencją popisał się nasz bramkarz. 5 minut później bardzo blisko objęcia prowadzenia był zespół Stali Mielec. Na bramkę Madejskiego prawą nogą uderzał Krystian Getinger, a piłka po jego strzale trafiła w słupek. W 20 minucie spotkania niecelny strzał głową oddał w kierunku naszej bramki Kamil Glik. W 26 minucie spotkania na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Michał Trąbka, lecz piłka po jego uderzeniu minimalnie minęła bramkę Cracovii.4 minuty później ponownie w polu karnym naszej drużyny znalazł się Kamil Glik, a piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę bramki Mateusza Kochalskiego. Po pierwszych 45 minutach spotkania na tablicy widniał wynik 0-0.

W przerwie spotkania żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmian w swoim zespole. Lepiej drugą część spotkania rozpoczęli zawodnicy Kamila Kieresia. W 47 minucie spotkania celny strzał oddał Maciej Domański, a piłka po obronie Sebastiana Madejskiego trafiła pod nogi Michała Trąbki, który zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego. Piłka po jego strzale trafiła jednak w poprzeczkę bramki Cracovii. W 68 minucie spotkania niebezpieczny strzał głową oddał Arttu Hoskonen, lecz Mateusz Kochalski zdołał złapać piłkę. Niestety dwie minuty później bardzo dobrym uderzeniem popisał się Kallman i na tablicy widniał wynik 1-0. W 72 minucie meczu trener Kamil Kiereś zdecydował się na przeprowadzenie podwójnej zmiany w naszym zespole. Murawę opuścili Wołkowicz i Jaunzems, a w ich miejsce pojawili się Stępień i Merilutoto. Niestety w 80 minucie meczu arbiter spotkania podyktował rzut karny dla Cracovii, który wykorzystał Knap i zespół z Krakowa prowadził  2-0. Dwie minuty później nastąpiła kolejna podwójna zmiana w naszym zespole i na murawie w miejsce Shkurina i Trąbki, zameldowali się Wolsztyński i Hinokio. Bramkę kontaktową dla naszego zespołu w 86 minucie meczu zdobył po asyście Matthew Guillaumier, Kai Meriluoto. Zawodnicy trenera Kamila Kieresia walczyli jednak do samego końca o korzystny wynik i już minutę po golu Meriluoto mogli cieszyć się z wyrównania wyniku spotkania. Piłkę w polu karnym dośrodkowywał Kai, a bramkę dla PGE FKS Stali Mielec zdobył jej kapitan- Krystian Getinger. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2.

Cracovia 2-2 Stal Mielec
Benjamin Källman 69, Karol Knap 80 (k) – Kai Meriluoto 86, Krystian Getinger 87

Cracovia: 13. Sebastian Madejski – 2. Cornel Râpă, 15. Kamil Glik, 22. Arttu Hoskonen, 5. Virgil Ghiță, 3. Andreas Skovgaard – 20. Karol Knap (81, 17. Mateusz Bochnak), 6. Jani Atanasov, 8. Takuto Oshima – 7. Patryk Makuch, 9. Benjamin Källman.

Stal: 1. Mateusz Kochalski – 27. Alvis Jaunzems (73, 37. Mateusz Stępień), 18. Piotr Wlazło, 21. Mateusz Matras, 6. Leândro, 23. Krystian Getinger – 10. Maciej Domański, 16. Matthew Guillaumier, 19. Michał Trąbka (82, 8. Kōki Hinokio), 11. Krzysztof Wołkowicz (72, 42. Kai Meriluoto) – 17. Ilja Szkurin (82, 25. Łukasz Wolsztyński).

sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław).
widzów: 5164.