Strona główna PRZEWORSK Przeworsk: 22-latek uciekał przed policją, bo nie miał uprawnień

Przeworsk: 22-latek uciekał przed policją, bo nie miał uprawnień

0
Reklama

Policjanci z wydziału ruchu drogowego prowadzili pościg za kierowcą audi. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Kierujący, poruszał się z dużą prędkością, czym stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Po zatrzymaniu okazało się, że 22-latek nie posiadał uprawnień do kierowania. Podejrzanemu może grozić kara pozbawiania wolności nawet do 5 lat.


Wczoraj przed godziną 19 w Mirocinie, policjanci ruchu drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, którzy pełnili służbę na terenie powiatu przeworskiego, zatrzymywali do kontroli drogowej osobowe audi. Wydali kierowcy sygnały świetlne i dźwiękowe wzywające go do zatrzymania. Mężczyzna zignorował polecenie i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. Kierujący poruszał się z dużą prędkością, popełnił szereg wykroczeń stwarzając realne zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu. W pewnym momencie zjechał w boczną drogę, tam porzucił samochód i uciekł.
Po sprawdzeniu w policyjnych bazach, okazało się że właścicielem auta jest 22-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego. Mężczyzna ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów, który obowiązuje go do kwietnia 2021 roku. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów, kiedy pojawił się pod swoim domem. Mężczyzna przyznał się do ucieczki. Trafił do policyjnego aresztu.
22-latek odpowie nie tylko za złamanie zakazu sądowego, ale i za ucieczkę przed policjantami. Kierujący odpowie również za stworzenie zagrożenie w ruchu drogowym.
Przypominamy, że kierowca który świadomie nie zatrzymuje się do kontroli drogowej pomimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełnia przestępstwo zagrożone karą nawet do 5 lat więzienia. Sąd obligatoryjnie wydaje także zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do 15 lat.
źr. KPP Przeworsk 

Reklama
Poprzedni artykułRzeszów: Ferenc chce prohibicji w nocy w mieście
Następny artykułTarnobrzeg: Proces nożownika z galerii. "Nie chciałem zabić"