Strona główna LUBACZÓW Przerobił deskę rozdzielczą, by ukryć papierosy

Przerobił deskę rozdzielczą, by ukryć papierosy

0
Reklama

Na nietypowy pomysł wpadł kierowca, usiłujący przemycić do Polski papierosy bez polskich znaków akcyzy. Przemyt udaremnili mu funkcjonariusze podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) na przejściu granicznym w Budomierzu.


Funkcjonariusze podkarpackiej KAS z Budomierza wytypowali do szczegółowej kontroli samochód osobowy, który wjeżdżał do Polski z Ukrainy.

Reklama

Z pomocą Rico, 2-letniego labradora wyszkolonego do wyszukiwania wyrobów tytoniowych, dotarli do przerobionej skrytki za deską rozdzielczą. Znajdowało się w niej 1700 szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy.
Jak się okazało, kierowca chciał uśpić czujność funkcjonariuszy i skierować ich uwagę w zupełnie inne miejsce. W tym celu,  w baku paliwa umieścił kostkę brukową w woreczkach, która miała imitować nielegalny towar. Ta skrytka również nie uszła uwadze funkcjonariuszy.

Papierosy zostały zabezpieczone do dalszego postępowania, prowadzonego przeciwko kierowcy. To nie pierwsza przemytnicza wpadka 45- letniego ob. Polski, dlatego poza przepadkiem nielegalnego towaru, musi liczy się także z utratą samochodu przystosowanego do przemytu.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!