Strona główna PRZEMYŚL Przemyśl: Podał się za policjanta, by dostać psa ze schroniska

Przemyśl: Podał się za policjanta, by dostać psa ze schroniska

0
Reklama

Policjanci z komisariatu w Żurawicy interweniowali wobec mężczyzny, który okazując etui z napisem Policja, podawał się za funkcjonariusza. W ten sposób chciał wymusić na pracowniku schroniska wydanie psa, bez przejścia wymaganej procedury adopcyjnej.


Wczoraj przed godz. 15 pracownik schroniska dla psów w Orzechowcach powiadomił dyżurnego jednostki, o dość nietypowym zdarzeniu. Wyjaśnił, że zgłosił się do nich mężczyzna, który oświadczył, że stracił swego pupila i chce psa. Pracownicy wytłumaczyli mu, że musi przejść całą procedurę adopcyjną i na pewno nie otrzyma zwierzęcia od razu.
Po tych słowach mężczyzna wyszedł i po kilkunastu minutach wrócił. Z kieszeni wyciągnął czarne etui z napisem „Policja”.  Podając się za funkcjonariusza, chciał wymusić na mężczyźnie wydanie psa.
Jak ustalili funkcjonariusze, 36-latek zakupił to etui około 5 lat temu i służyło mu jako portfel. W trakcie przeszukania jego mieszkania, policjanci ujawnili jeszcze jedno etui, które zostało zabezpieczone na protokół zatrzymania rzeczy. Mężczyznę poddano badaniu na alkomacie. Urządzenie wskazało w jego organizmie 3 promile.
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Żurawicy prowadzą obecnie postępowanie z art. 227 kodeksu karnego, dotyczące podania się za funkcjonariusza publicznego.
źr. KMP Przemyśl

Reklama