Strona główna PRZEMYŚL Przemyśl: Dni otwarte w przystani wodnej

Przemyśl: Dni otwarte w przystani wodnej

0
Reklama

Dni Otwarte Przystanie Wodnej w dniach 3 – 8 czerwca są kontynuacją działań zmierzających do reaktywacji tego kultowego miejsca jakim jest przystań wodna, podczas tygodnia każdy mieszkaniec w godzinach popołudniowych będzie mógł skorzystać nieodpłatnie z kajaków, a ich pociechy Optimistów. Nowością będzie wózek pod Optimista służący do żeglowania po suchym lądzie, na pewno jedyny taki na Podkarpaciu, a i może w Polsce. Tego typu konstrukcje są wykorzystywane min. w Wielkiej Brytanii w szkołach Międzynarodowej Federacji Szkół Żeglarskich ISSA do której należy także Stowarzyszenie Róża Wiatrów Przemyśl.

A już 9 czerwca zapraszamy wszystkich mieszkańców na Dzień Dziecka pod Żaglami pod patronatem Prezydenta Przemyśla Wojciecha Bakuna, a partnerami wydarzenia jest Urząd Miasta Przemyśla i Województwo Podkarpackie.
Podczas Dnia Dziecka przewidziano wiele atrakcji dla całych rodzin min. Strefę Wodną gdzie będzie możliwość popływać kajakiem, optimistem i pontonem RIB i  Strefą Lądową z grami i zabawami dla najmłodszych (bitwa na papierowe kule, bańki mydlane, nauka węzłów żeglarskich, przeciąganie liny, cudaki z balonów, piracka sesja fotograficzna, a całość poprowadzi Kasia Kubicka Zumba Kids wraz z Tomaszem Mazurem DJ Jordan gwarantującym udaną zabawę i świetną muzykę piracką.
Przygotowano także dla dorosłych mini kawiarenką z degustacją i prezentacją parzenia kawy „Miejsce kawa i zabawa” Paweł Kaniecki, nie mogło także zabraknąć darmowych dmuchanych zjeżdżalni  – dmuchańce.pl Janusz Szmydh, pokazu sprzętu służb mundurowych i wiele, wiele innych atrakcji.
Trwa cały czas zbiórka publiczna na portalu pomagam.pl pod adresem: https://pomagam.pl/htb09md5 na zakup materiałów budowlanych niezbędnych do prowadzenia dalszych prac remontowych, a ich zakres jest duży aby przywrócić to miejsce do pełnej funkcjonalności i żeby było wizytówką miasta i miejscem sportów wodnych, a nie straszakiem jak w latach ubiegłych. Dużo udało się już zrobić dzięki pracy wolontariuszy stowarzyszenia, pomocy przy zakupie i pozyskaniu materiałów budowlanych, ale wiemy że jeszcze wiele do zrobienia przed nami.
W tym roku także Stowarzyszenie Róża Wiatrów obchodzi swoje pięciolecie istnienia, a kierowane przez kpt. Agnieszkę Kowaliw.
Reklama
Poprzedni artykułJasło: Gala zawodowego K-1 HFO Spartan Night już we wrześniu
Następny artykułŻyznów: Cztery osoby ranne w wypadku samochodowym