Strona główna PRZEMYŚL Przemyśl: Choma pyta ZUwP o szczegóły obchodów 100-lecia niepodległości

Przemyśl: Choma pyta ZUwP o szczegóły obchodów 100-lecia niepodległości

0
Reklama

Związek Ukraińców w Polsce wystąpił do Urzędu Miasta Przemyśla z propozycją zorganizowania obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Szczegółów związanych z planowanym przez Ukraińców wydarzeniem, domaga się Prezydent Miasta Robert Choma.


Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma domaga się od Związku Ukraińców w Polsce wyjaśnień związanych z proponowanym przez nich planem uroczystości, jaką chcą zorganizować w mieście z okazji… 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
ZUwP chce z tej okazji wyświetlić m.in. film propagujący neobanderowskiego bohatera- podaje portal Kresy.pl. Film o wojowniku z Majdanu ma być wyświetlony w Domu Ukraińskim w Przemyślu 6. maja.
Choma w minioną środę przedstawił swoje stanowisko związane z ofertą od ZUwP. Domaga się konkretnej listy zaproszonych osób, treści wydarzeń, jakie miałyby być zorganizowane w ramach obchodów. Dodał także, że nie wyobraża sobie, iż treści promowane przez Ukraińców miałyby uderzać w Polskę i promować banderyzm.
Przeciwko promowaniu ZUwP z pieniędzy państwowych zaprotestowało Stowarzyszenie Wspólnota Samorządowa Dolina Sanu, która negatywnie oceniła wcześniejsze dokonania organizacji.
źr. Kresy.pl 
 

Reklama