Strona główna NISKO Przekroczył prędkość i uciekał przed policją. Tłumaczył, że był zestresowany

Przekroczył prędkość i uciekał przed policją. Tłumaczył, że był zestresowany

0
Reklama

Policjanci z Niska zatrzymali kierowcę forda, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 26-latek zignorował sygnały podawane przez policjantów i odjechał. Próba ucieczki nie powiodła się. Teraz oprócz odpowiedzialności za wykroczenia drogowe, grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli.

W minioną środę przed godziną 10, w miejscowości Wólka Bielińska, patrol ruchu drogowego prowadził działania kontrolne „Prędkość”. Policjanci dostrzegli forda, który jechał dość szybko. Urządzenie do pomiaru prędkości wskazało 80 km/h, to o 30 km/h więcej niż dopuszczalna w tym miejscu. W związku z popełnieniem wykroczenia, policjant wydał kierującemu polecenie zatrzymania się. Kierowca forda zignorował to, po czym gwałtownie przyspieszył. Znając okoliczne skróty, próbował uniknąć spotkania z funkcjonariuszami.

Reklama

Policjanci zatrzymali go w miejscu zamieszkania. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 26-latek był trzeźwy. Mężczyzna nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. Twierdził, że był zestresowany, ponieważ wcześniej pokłócił się z bliską mu osobą. Na widok policjantów jeszcze bardziej się zdenerwował i nie zatrzymał się do kontroli, mimo wysyłanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

26-letni mieszkaniec gminy Rudnik nad Sanem odpowie nie tylko za wykroczenie drogowe związane z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości oraz niezastosowaniem się do polecenia wydanego przez funkcjonariusza, ale również za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułŚmiertelne potrącenie pieszej w Majdanie Królewskim
Następny artykułPijany obcokrajowiec kierowcą tira. Zareagowali inni kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!