Strona główna KROSNO Pijany obcokrajowiec kierowcą tira. Zareagowali inni kierowcy

Pijany obcokrajowiec kierowcą tira. Zareagowali inni kierowcy

0
Reklama

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierujący ciężarowym volvo, który został zatrzymany na terenie stacji paliw w miejscowości Targowiska. W zatrzymaniu pomogli kierowcy innych ciężarówek, uniemożliwiając nietrzeźwemu wyjazd z parkingu.

Wczoraj około godz. 16, dyżurny krośnieńskiej komendy otrzymał informację o prawdopodobnie nietrzeźwym kierującym ciężarowym volvo, który podróżuje odcinkiem drogi krajowej nr 19 w kierunku Miejsca Piastowego. Chwilę później, pojazd wjechał na teren stacji paliw w miejscowości Targowiska.

Reklama

Siedzący za kierownicą kilkunastotonowego zespołu pojazdów z trudem wykonywał parkingowe manewry. Wzbudziło to podejrzenie, co do jego stanu trzeźwości wśród kierowców innych ciężarówek, którzy uniemożliwili mężczyźnie kontynuowanie podróży i powiadomili Policję.

Kierowca volvo na widok funkcjonariuszy stał się bardzo agresywny, odmówił opuszczenia kabiny ciężarówki oraz poddania się badaniu stanu trzeźwości. Policjanci, wydostali awanturującego się kierowcę na zewnątrz pojazdu, a następnie doprowadzili go do szpitala, w celu pobrania krwi do analizy na zawartość środków odurzających oraz alkoholu w jego organizmie.

Kierującym okazał się 46-letni obcokrajowiec. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie poddał się badaniu stanu trzeźwości. 46-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ciężarówka wraz z naczepą została odholowana na parking strzeżony. 46-latkowi grozi wysoka grzywna, a nawet kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do wszystkich: piłeś alkohol – nie wsiadaj za kierownicę! Jeżeli jesteś świadkiem takiego zachowania – reaguj! Od naszej postawy może zależeć czyjeś życie.

Reklama
Poprzedni artykułPrzekroczył prędkość i uciekał przed policją. Tłumaczył, że był zestresowany
Następny artykułKAS udaremniła przemyt chronionych okazów skrzydelnika olbrzymiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj