Strona główna ŁAŃCUT Profanacja kościoła pw. Chrystusa Króla w Łańcucie

Profanacja kościoła pw. Chrystusa Króla w Łańcucie [foto]

0
Reklama

Jak podaje portal Lancut4u.pl wczoraj w Łańcucie doszło do aktu wandalizmu. Sprofanowany został jeden z kościołów w mieście na którym ktoś namalował czerwone błyskawice.


Do zdarzenia doszło wczoraj między godziną 8 a 12 . Nieznani sprawcy namalowali na drzwiach wejściowych kościoła pw. Chrystusa Króla przy ul. Skotnik. czerwone błyskawice, podobne do tych, które pojawiały się podczas październikowych Strajków Kobiet, w czasie których dochodziło do aktów wandalizmu wielu świątyń katolickich, a także zakłócania mszy świętych. Czerwona błyskawica namalowana została także na ścianie zewnętrznej po prawej stronie świątyni.Podczas konferencji prasowej, liderki strajku zachęcały do „zostawiania śladów” podczas manifestacji, jakie będą organizowane w ramach niezgody na wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Wczoraj w całej Polsce odbywały się manifestacje- czarne protesty.
Drzwi kościoła wieczorem zostały wyczyszczone, jednak ślady po znakach zostały. Sprawa została zgłoszona na policję, która rozpoczęła dochodzenie. Parafia nie chce komentować sprawy mediom.

Reklama

Kapłani i wspólnota parafialna modlą się o nawrócenie i opamiętanie dla sprawców oraz do pierwszego piątku miesiąca podejmują codzienną modlitwę przebłagalną i wynagradzającą za profanację domu Bożego.
To prawdopodobnie pierwszy taki przypadek na Podkarpaciu w tym roku. Jesienią dochodziło do dewastacji mienia również w innych miejscach:

Brama przy Bazylice w Przeworsku zdewastowana!W Łańcucie jesienią wandale namalowali pioruny w parku, a także przy skateparku:

Poprzedni artykułZaginął samotnie mieszkający 71-latek. Trwają poszukiwania
Następny artykułZ gołymi torsami wędrowali na Tarnicę. Nie mogli założyć kurtek