Strona główna LEŻAJSK Premier Mateusz Morawiecki odwiedzi dziś Nową Sarzynę

Premier Mateusz Morawiecki odwiedzi dziś Nową Sarzynę

0
Mateusz Morawiecki, fot. Mateusz Maj/KPRM
Reklama

Dziś o 10:00 w Nowej Sarzynie gościł będzie premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu odwiedzi w lokalnej Szkole Podstawowej nowo powstające Laboratorium Przyszłości.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Reklama

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane jeszcze w 2021 roku w całości z góry – bez konieczności wniesienia wkładu własnego

Reklama
Poprzedni artykułW starym dworcu w Czudcu znaleziono rozkładające się zwłoki
Następny artykułPremier Morawiecki i minister Czarnek odwiedzili Nową Sarzynę [foto]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj