Strona główna KOLBUSZOWA Pożyczył 13-latkowi 5 zł, chciał zwrotu większej kwoty. Był pijany

Pożyczył 13-latkowi 5 zł, chciał zwrotu większej kwoty. Był pijany

0
Reklama

17-latek usłyszał zarzuty stosowania groźby karalnej w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności. Został objęty policyjnym dozorem, ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Nastolatek pożyczył znajomemu 13-latkowi pięć złotych. Kilka dni później zaczął domagać się od niego zwrotu znacznie większej kwoty, grożąc pobiciem.

O bójce dwóch chłopców, kolbuszowscy policjanci zostali powiadomieni w piątek około godz. 15. Do zdarzenia miało dojść w rejonie jednej ze szkół w Kolbuszowej. Funkcjonariusze na miejscu zastali młodszego z chłopców wraz z matką, a także pracowników szkoły.

Reklama

Jak ustalili policjanci, 13-latek kilka dni wcześniej pożyczył 5 złotych od znajomego 17-latka. Potem starszy z chłopców zaczął domagać się zwrotu znacznie wyższej kwoty, grożąc młodszemu pobiciem. Kiedy 17-latek przyszedł ponownie pod szkołę, doszło pomiędzy nimi do sprzeczki. Starszy z chłopców zacząć bić młodszego. Pracownicy szkoły widząc bijących się nastolatków wezwali Policję. Wtedy napastnik oddalił się w rejon kolbuszowskich bulwarów.

Funkcjonariusze ustalili, co się wydarzyło. Gdy wychodzili z budynku szkoły, pokrzywdzony zauważył 17-latka. Ten, na widok policjantów zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany i doprowadzony do komendy. Młody człowiek został wylegitymowany i sprawdzono jego stan trzeźwości. Badanie wykazało, że miał w organizmie niemal dwa promile alkoholu. Trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Po zgromadzeniu niezbędnych materiałów, w sobotę policjanci przedstawili 17-letniemu mieszkańcowi powiatu kolbuszowskiego zarzuty stosowania groźby karalnej w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności. Decyzją prokuratora zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego.

W sprawie trwają dalsze czynności.

Reklama
Poprzedni artykułHistoryk z Leska mistrzem Va Banque
Następny artykułUciekał przed policyjna kontrolą. Mężczyzna miał blisko3 promile

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!