Strona główna LUBACZÓW Uciekał przed policyjna kontrolą. Mężczyzna miał blisko3 promile

Uciekał przed policyjna kontrolą. Mężczyzna miał blisko3 promile

0
Reklama

Blisko 3 promile alkoholu miał w organizmie kierujący audi, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli w Narolu. Uciekając przed mundurowymi łamał przepisy ruchu drogowego. 49-latek z powiatu tomaszowskiego stracił prawo jazdy. Mężczyzna odpowie również za popełnione przestępstwa i wykroczenia.

W niedzielę przed godz. 22, policjanci z Narola zauważyli kierującego audi, który nie zastosował się do znaku „STOP”. Policjanci postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, dając tym samym kierowcy znak do zatrzymania się. W tym momencie, mężczyzna gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku województwa lubelskiego.

Reklama

Podczas ucieczki, kierujący audi, popełnił szereg wykroczeń m.in. wielokrotnie przekroczył linię podwójną ciągłą oraz wyprzedził samochód ciężarowy na przejściu dla pieszych. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i swoją ucieczkę zakończył na ogrodzeniu jednej z posesji.

Za kierownicą audi siedział 49-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego. Mężczyzna był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko 3 promile. 49-latek stracił prawo jazdy. Teraz za popełnione wykroczenia i przestępstwa będzie odpowiadał przed sądem.

Przypominamy! Zgodnie z treścią art. 178b kodeksu karnego: „kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

Poprzedni artykułPożyczył 13-latkowi 5 zł, chciał zwrotu większej kwoty. Był pijany
Następny artykułNietrzeźwy kierowca autobusu miał wieźć szkolną wycieczkę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!