Strona główna KROSNO Powrócili do sprawy rozboju, która może mieć związek z głośnym morderstwem

Powrócili do sprawy rozboju, która może mieć związek z głośnym morderstwem

0
fot. archiwum KMP Krosno/Kierunek ucieczki sprawców – obiekty sportowe przy ul. Bursaki w Krośnie
Reklama

Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego krośnieńskiej komendy powrócili do sprawy rozboju na właścicielu kantoru, do którego doszło w grudniu 2000 r. Mężczyzna został zaatakowany na chodniku przez dwóch sprawców, którzy ukradli mu saszetkę z pieniędzmi i uciekli. Śledczy nie wykluczają, że sprawa może mieć związek z zabójstwem przedsiębiorcy z Krosna w lipcu 2009 r.

Do zdarzenia doszło 16 grudnia 2000 r. na ul. Lenarta w Krośnie. Do idącego chodnikiem 68-latka podeszło dwóch częściowo zamaskowanych sprawców, którzy zaatakowali mężczyznę, uderzając metalową rurką oraz kopiąc po całym ciele. Napastnicy ukradli należącą do ofiary saszetkę z pieniędzmi, po czym oddalili się w kierunku obiektów sportowych przy ul. Bursaki.

Reklama

Z policyjnych ustaleń wynika, że sprawcami byli mężczyźni, wówczas w wieku 20-30 lat. Jeden z nich miał około 180 cm wzrostu, drugi z napastników był nieco niższy. Następnego dnia po zdarzeniu, funkcjonariusze zabezpieczyli skradzioną saszetkę, która prawdopodobnie została podrzucona w rejon przestępstwa przez osobę poruszającą się samochodem osobowym typu kombi, w kolorze zielonym.

Prowadzone wówczas postępowanie nie przyczyniło się do ustalenia sprawców tego przestępstwa. Śledczy podejrzewają jednak, że rozbój popełniony na osobie krośnieńskiego przedsiębiorcy, może mieć związek z jego późniejszym morderstwem, do którego doszło w lipcu 2009 r.

Szczegółowa analiza zabezpieczonego wówczas materiału dowodowego dała podstawę do ponownego podjęcia śledztwa w tej sprawie. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologii kryminalistycznej wyodrębniono obszary, które wymagają bardziej wnikliwej analizy i drobiazgowej weryfikacji.

Nowy wątek śledztwa realizują funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Krośnie. Policjanci współpracują ze śledczymi rzeszowskiego „Archiwum X”, którzy badają sprawę zabójstwa krośnieńskiego przedsiębiorcy. Więcej informacji tutaj. Czynności nadzorowane są przez Piotra Krupińskiego Naczelnika Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

W przypadku posiadania jakichkolwiek informacji mogący pomóc służbom w rozwiązaniu tej sprawy, prosimy o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Krośnie tel. 47 828-35-05 lub Małopolskim Wydziałem Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie – email: sekretariat.wzkra@prokuratura.gov.pl.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!