Strona główna RZESZÓW Potrącił na przejściu matkę z dzieckiem i uciekł z miejsca zdarzenia

Potrącił na przejściu matkę z dzieckiem i uciekł z miejsca zdarzenia

0
Reklama

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w sobotę wieczorem, na przejściu dla pieszych potracił matkę z dzieckiem. Kierowca nie zatrzymał się i odjechał z miejsca. Funkcjonariusze zatrzymali go w niedzielę rano. Dzisiaj usłyszy zarzuty.

W minioną sobotę, około godz. 19:30, policjanci otrzymali zgłoszenie, że w rejonie dworca PKP w Rzeszowie, doszło do potrącenia pieszych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący oplem astrą, nie ustąpił pierwszeństwa pieszym i na oznakowanym przejściu, potrącił kobietę z dzieckiem i odjechał z miejsca zdarzenia. 40-letni matka i jej 9-letnia córka, trafiły do szpitala na badania. Na szczęście ich obrażenia nie są groźne

Świadkiem zdarzenia był taksówkarz, który pojechał za oplem, zawiadomił policjantów i informował, w którą stronę przemieszcza się pojazd. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci, na ul. Hetmanskiej, rozpoczęli pościg za sprawcą. Kierujący uciekał w kierunku os. Zalesie, gdzie porzucił auto i zaczął uciekać pieszo.

Reklama

Pracujący nad tą sprawą policjanci zabezpieczyli samochód i rozpoczęli ustalanie tożsamości kierowcy. Wczoraj rano, zatrzymali mężczyznę, który brał udział w tym zdarzeniu. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec Rzeszowa.

Mężczyzna  trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania był trzeźwy, jednak policjanci pobrali od niego krew do badań na zawartość alkoholu i narkotyków. Okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy oraz objęty jest sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.

Dzisiaj usłyszy zarzuty. Grozi mu odpowiedzialność za niezatrzymanie się do kontroli, kierowanie samochodem mino obowiązującego zakazu. Dodatkowo odpowie za popełnione wykroczenia m. in. brak uprawnień do kierowania, nieudzielenie pomocy poszkodowanym, popełnione wykroczenia drogowe.

Odpowiedzialność za spowodowanie zdarzenia z udziałem pieszych, zależeć będzie od opinii lekarza biegłego.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!